خراسان/ دوست ولخرجی داشتم که پدرش خیلی بد خرج می‌کرد و مقداری سفت بازی درمی‌آورد. بعد از مدتی دوستم ترفند بی‌دردسر پول گرفتن از پدر را یاد گرفت. مثلا دلش چراغ قوه می‌خواست، می‌رفت سوپرمارکت دوست پدرش، یک چراغ قوه برمی‌داشت و می‌گفت بزنین به حساب بابام و می‌رفت خانه. مدتی بعد که پدرش می خواست حساب و کتاب کند، می‌دید یک چراغ قوه و سه تا توپ پلاستیکی و دو تا ماشین اسباب بازی و تفنگ آب‌پاش و دارت و حتی 10 بسته پفک و یک کیسه لواشک و ویفر و تخمه هم به حسابش اضافه شده است. بعد که پدر شاکی می‌شد این چه وضعش است، دوستم خودش را به موش‌مردگی می‌زد که گناه دارم و اگر حساب نکنی مردم می‌گویند پدرش خسیس است و برای خانواده‌اش خرج نمی‌کند و زشت می‌شود. این یادتان باشد.
در شب و روزهایی که دل توی دل‌مان نیست تا چطور صدرنشینی در گروه مرگ جام جهانی را با چنگ و دندان و پا و هند و تکل از جلو و عقب حفظ کنیم، خبر آمد که ممکن است تلویزیون مسابقه‌ها را نمایش ندهد. چرا؟ چون رئیس شورای سیاست‌گذاری و هماهنگی ورزش صدا و سیما گفته: «اگر تا چهارشنبه، حق پخش تلویزیونی جام جهانی فوتبال پرداخت نشود، صدا و سیما بازی ایران و اسپانیا را نمی‌تواند پخش کند. بازی‌ها خریداری شده‌اند و باید امروز آقای رئیس‌جمهور، بانک مرکزی و معاونت مالی اداری رسانه ملی با هم به یک نتیجه و راه‌ حل مساعدی دست پیدا کنند تا همه ‌چیز با آرامش ادامه یابد و نشاط امروز مردم پای تلویزیون را برای دیدن مسابقات جام جهانی همچنان شاهد باشیم.» گویا تلویزیون رفته حق پخش بازی‌ها را خریده و وقتی فروشنده گفته قابلی ندارد و بی‌زحمت کارت بکشید یا چکش را بدهید، این ها هم گفته‌اند برو از رئیس‌جمهور و بانک مرکزی بگیر و خداحافظ! برای همین الان آن شرکت دنبال طلبش است و تلویزیون هم می‌گوید به من چه و مردم هم دلهره دارند که چه می‌شود.
انگار صدا و سیما هم روش دوستم را یاد گرفته است. اگر هم دولت اعتراض کند، لابد اولش می‌گویند حیف نیست این بازی‌ها پخش نشود؟ و بعد دولت را به خواست و نشاط مردم حواله می‌دهند و در نهایت می‌گویند یا باید پول پخش را بدهید یا صبح تا شب مختار و جومونگ و امین تارخ پخش می‌کنیم و وسطش هم هر نیم ساعت یک بار اخبار بیست و سی می‌گذاریم که بهتان متلک بیندازد، دیگر خود دانید!

نویسنده : علیرضا کاردار |طنزپردازهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar