باشگاه خبرنگاران/ هزاران تخته فرش دستباف در یکی از مناطق ترکیه به نمایش درآمد. این فرش‌های دستباف در یکی از مناطق شهر آنتالیا به نمایش درآمد و تصاویری هوایی زیبایی را رقم زد.
گفتنی است قرن هاست که فرش به عنوان یک کالای گران قیمت، تزیینی و نمادین در خانه های ترکیه به چشم می خورد. فرش به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شود: دسته اول گلیم که قدیمی ترین آن 7000 سال قبل از میلاد در شهر کاتال هویوک ترکیه، واقع در منطقه آناتولی پیدا شد. دومین دسته قالی (قالیچه های رشته ای) توسط قبیله های ترکی حدود قرن هشتم یا نهم معرفی شد و در قرن 12ام در منطقه آناتولی ترکیه نیز رواج پیدا کرد. از هردو، گلیم و قالیچه به منظور پوشاندن و گرم کردن دیوار و کف سنگی اتاق ها و خانه ها استفاده می شد.
بین قرن 12 ام و 19 ام زنان شروع به بافت فرش برای مصارف شخصی خود کردند و سلایق و عقاید خود را در رنگ و طرح فرش ها جای دادند. فرش هایی از دست سازه های زنان روستایی که با استفاده از مواد طبیعی با کیفیتی نظیر پشم و ابریشم بافته می شد. بافت فرش که هرروزه بخشی از کار روزمره بانوان خوش ذوق و خوش سلیقه ترکی بود، بین نسل ها دست به دست شد و آموزش داده شد. تجربه ای که بین نسل ها دست به دست شد، چیزی است که به ارزش فرش دستباف افزوده است. فرش دستباف در فرهنگ و هنر کشور ترکیه باقی ماند و تولید انبوه آن را به محصول ارزان تری نسبت به گذشته بدیل کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar