فردا/ 13.جعبه رمز M-209 - ارتش آمریکا از این جعبه رمز برای رمزگذاری پیام‌ها در طول جنگ جهانی دوم استفاده می‌کرده است. جمع‌وجور بودن و قابلیت حمل این ابزار عالی است.
14.میخ جاسوسی - این ابزار برای ارتباط بین مأمور اطلاعاتی یا جاسوس با رابطش مورداستفاده قرار می‌گرفته است. به این شکل که مأمور اسنادی که می‌خواسته به دست رابط برساند را درون این میخ می‌گذاشته و آن را در زمینی که قبلاً مشخص‌شده بود فرومی‌کرد، رابط به محل می‌آمد و اسناد را از داخل میخ برمی‌داشت.
15.صفحات رمز‌گذاری یک‌بارمصرف - از صفحات رمزگذاری یک‌بارمصرف برای رمزگذاری پیام‌ها به‌وسیله‌ی یک کلید سری استفاده می‌شده است. این صفحات به‌صورت جفتی توسط سازمان سیا ساخته می‌شده که از یکی برای کدگذاری و از دیگری برای کدگشایی استفاده می‌شده است. وقتی یک صفحه یک‌بار مورد استفاده قرار می‌گرفت نابود می‌شد تا امنیت پیام‌ها تضمین شود.
16.دوربین قوطی کبریتی - شرکت ایستمن کداک این دوربین را برای دایره‌ی خدمات راهبردی آمریکا ساخت. سایز این دوربین دقیقاً اندازه‌ی یک قوطی کبریت است و بنابراین می‌توان آن را با انواع پوشش‌ها شکل کبریت کشورهای مختلف درآورد تا دقیقاً شبیه یک جعبه کبریت به نظر برسد.
17.شبه زیردریایی سیا - سازمان سیا این شبه زیردریایی را در ۱۹۵۰ طراحی و استفاده کرد. این وسیله هیچ‌گونه سلاحی با خود حمل نمی‌کند اما می‌تواند دو سرنشین داشته باشد؛ به همین خاطر از آن برای انتقال و نجات مأموران در نواحی تحت کنترل دشمن استفاده می‌شده است.
18.استریواسکوپ و جعبه‌اش - این ابزار طی جنگ جهانی دوم ساخته شد و برای تحلیل عکس‌های هوایی به صورت ۳ بعدی به کار می‌رفت.
19.تپانچه‌ی مشتی سدگلی - این دستکش درون خود یک تپانچه با یک گلوله‌ی ۳۸ میلی‌متری دارد. در موقعیت‌های اضطراری که جاسوس محاصره شده می‌تواند با بالا بردن دست‌هایش و بعد شلیک با دستکش به هدف در تیررس خود را از مهلکه برهاند.
20.کفش جاسوسی با یک پاشنه‌ در نقش فرستنده - این کفش که انرژی‌اش را از یک باتری می‌گیرد مجهز به ضبط کننده‌ی صدا و فرستنده است. سوژه این کفش‌ را می‌پوشد و تمام مکالماتش به یک دستگاه گیرنده‌ی نزدیک مخابره می‌شود.
21.دکمه سردست‌های کاگ‌ب - این دکمه‌ سردست‌های کاگ‌ب دارای یک فضای خالی در میانشان هستند.
22.بمب مخفی سیا - این جعبه‌رنگ استتار شده درواقع یک بمب است.
23.قطب‌نمای سری - این دو قطعه اگر به هم متصل شوند می‌توانند یک قطب‌نما بسازند.
24.بمب قمقمه‌ای - این قمقمه درواقع یک بمب مخفی است.

تصاویر به ترتیب چیده شده اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar