نمناک/ مضرات سیگار یکی از عواملی است که ممکن است به شدت چیزهای زیادی در مورد آن به واسطه رسانه های مختلف اعم از صدا و سیما و شبکه های اجتماعی و مجازی و شنیده باشید که شاید از یک مرحله ای به بعد، برایتان آن حرف ها کسل کننده باشد ولی به افراد نزدیک شما که سیگار می کشند، چندین بار گوش زد می کنید تا آنرا ترک نمایند.

با این وجود آیا تا به حال دیده اید که یک پسر دو ساله سیگار بکشد؟! روز گذشته خبر پسر بچه ای 2 ساله از مالزی توانست همانند ویروسی بزرگ صفحات مجازی را در بر بگیرد.

پسر دو نیم ساله ای به نام "رپی آناندا پامونگکس" از مالزی، به مدت 40 روز است که به سیگار کشیدن عادت کرده است. او برای اولین بار از مغازه مادرش سیگار برداشت و کشید! این پسر بچه 2 ساله بقدری به کشیدن سیگار عادت کرده است که به گفته افراد محلی،از افراد بزرگ سالی که از کنار او می گذرند درخواست سیگار می کند تا به او سیگار بدهند!

مادر 35 ساله این پسر بچه ، به نام "ماریاتی" است گفت:"من در دوشنبه گذشته، به میزان 2 باکس سیگار سفارش دادم تا دیگر رپی از دیگران سیگار نگیرد. رپی زمانیکه قهوه یا کیک می خورد، سیگار می کشد و اینک حدودا به مدت 2 ماه است که او هر روز سیگار می کشد. اگر به او سیگار ندهم، از افراد سیگاری اطرافمان سیگار می گیرد!.همچنین زمانیکه رپی سیگار نکشد نمی تواند بخوابد و فورا شروع به گریه کردن می کند و با وجود گران بودن سیگار ما مجبور به فراهم کردن سیگار برای او هستیم. او به سیگار کشیدن علاقه بسیار زیادی دارد و می تواند روزانه 40 نخ سیگار بکشد. من نمی توانم درخواست او را زمانیکه از من سیگار می خواهد رد کنم!"

مادر و پدر رپی اینک با وجود این شرایط بسیار بد فرزندشان تصمیم گرفته اند تا رپی را برای درمان به دکتر معرفی نمایند تا دکتر بتواند این عادت کاملا اشتباه و بسیار مضر را از او دور سازد. همچنین جالب است بدانید که مردمان کشور اندونزی یکی از سیگاری ترین افراد در جهان هستند و تقریبا 9 درصد از آنها زیر 18 سال می باشند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar