فردا/ پایگاه لونلی پلنت فهرستی بهترین وعده‌های غذایی در رستوران‌های مختلف جهان را منتشر کرده است. در این گزارش با تعدادی از آنها آشنا می‌شوید.
در این فهرست پیش غذای اسپانیایی تاپاس بهترین تجربه غذایی جهان شناخته شده است. امتحان کردن لاکسای کاری (لاکسا نوعی سوپ نودل است) در غذافروشی های خیابانی کوالالامپور دومین تجریه غذایی جالب در جهان است!
سوشی‌های دست پیچ و هنری ژاپن سومین تجربه جالب غذایی در جهان هستند. در ژاپن به گردشگران توصیه می‌شود که با آشپزان سوشی گفتگو کنند تا این غذای هنری و باستانی را بیشتر بشناسند.
از دید کارشناسان لونلی پلنت ایستادن در صف‌های طولانی برای خوردن گوشت سینه گاو در رستوران‌های تگزاس ارزشش را دارد.
سام تام (سالاد پاپایای سبز) در بانکوک رتبه پنجم در این قهرست جهانی را دارد و ساندویچ‌های باز در کپنهاگ رتبه ششم را کسب کرده است!
شاه میگوی تیغ دار نیوزلند هفتمین خوراک جالب جهان است. بیبیمباپ نوعی خوراک در کشور جنوبی است که به صورت مجموعه‌ای از سبزیجات، برنج و گوشت در یک کاسه سرو می‌شود و یک تخم مرغ خام یا نیمرو روی آن قرار می‌گیرد. این غذا هشتمین تجربه غذایی جالب در جهان است.
پیتزا مارگریتا در ناپل نهمین تجربه غذایی جالب است.دیم سام چینی که در بخارپزهای چوبی پخته می‌شود دهمین تجربه غذایی جالب جهان در هنگ کنگ است.
تارت تخم مرغی لیسبون بهترین تجربه غذایی در کشور پرتغال است.امتحان کردن سبیچ یا سویچ از کشور پرو یازدهمین تجربه جالب غذایی در جهان است.
امتحان کردن پنیر در فرانسه رتبه چهاردهم تجربه غذایی جالب در جهان را دارد.
مرغ تند کبابی در جاکائیکا پانزدهمین و تاجین گوشت بره مراکشی با فاصله کمی بعد از آن قرار می‌گیرد.
خوراک خرچنگ با چیلی غذای محبوب محله چینی‌ها در سنگاپور است.
صدف بروکسلی (عکس چپ) و خوراک اردک چینی که در مقابل شما پخته می‌شود در رتبه‌های هجده و نورده این فهرست قرار دارند.
ماهی و سیب زمینی سرخ شده بهترین تجربه غذایی در انگلستان است و سی و یکمین رتبه را در جهان دارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar