باشگاه خبرنگاران/ حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.
شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.
شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید محمد مهری آذر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید:

شهید محمد مهری آذر تا سطح سوم راهنمایی تحصیل کرده بودند. رفتارش با والدین بسیار محترمانه و با محبت بود به غیبت کردن و تهمت زدن و به اشخاصی که نسبت به اعمال دینی خود بی تفاوت بودند حساسیت نشان می‌داد. احترام دوست و آشنا و اقوام را نیز بجا می‌آورد و معتقد به این بود که صله ارحام را باید به جا آوریم تا مهر و محبت بین اقوام و خویشاوندان کم نشود. به کار آزاد مشغول بود و بعد وارد سپاه شد.
او به ساده زیستی خوراک و پوشاک بسیار اهمیت می‌داد و در کل زندگی که ساده و بی آلایش باشد را بیشتر دوست داشت؛ و در برابر مشکلات بسیار صبور و با گذشت بود و می‌گفت: هر چه خواست خدا باشد همان خواهد شد
بزرگترین آرزویش شهادت بود. محمد مهری آذر با شهید معصوم مصطفی زاده همرزم بود و شهید مصطفی زاده قبل از ایشان به شهادت رسیده بود، لذا همیشه افسوس می‌خورد که خوش به حال آنان که رفتند و بد به حال من که لیاقت و سعادت رفتن (شهادت) را نداشتم.
نحوه شهادت: ایشان به دست اشرار مسلح در درگیری‌های روستای بند ارومیه در تاریخ ۲۷/۴/۵۹ به شهادت رسیدند که جزء ۱۴ شهید روستای بند است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar