باشگاه خبرنگاران/ افسردگی در اشکال مختلف ظاهر می‌شود و قادر است هر کسی را درگیر کند. فراموش نکنید که نادیده گرفتن این اختلال منجر به از بین رفتن آن نخواهد شد:

بیماری‌های مزمن: برخورد با بیماری‌های مزمن تنها از نظر جسمی سخت نیست بلکه روان را نیز درگیر خود می‌کند. افرادی که از یک بیماری مزمن مانند بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت رنج می‌برند، به احتمال بیشتری دچار افسردگی می‌شوند. از این رو کارشناسان بر مدیریت هر چه بهتر سلامت روان در کنار مبارزه با بیماری مزمن تاکید می‌کنند.
سیگار کشیدن: محققان بریتانیایی در مطالعات خود در سال جاری میلادی پی برده اند که سیگاری‌ها به مراتب بیش از غیر سیگاری‌ها از اضطراب و افسردگی رنج می‌برند.
استفاده بیش از حد از رسانه‌های اجتماعی: با توجه به مطالعات کسانی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، سرمایه گذاری عاطفی بیشتری در دنیای مجازی کرده، عزت نفس پایینی داشته و بیش از بقیه افراد دچار اضطراب و افسردگی می‌شوند.
محل سکونت: محققان آمریکایی اعلام کرده اند کسانی که در مناطق شهری زندگی می‌کنند ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌های روانی بخصوص افسردگی باشند. البته به گفته آن‌ها علت این اتفاق پیچیده است، ولی به هر حال صرف زمان بیشتر در طبیعت یک پادزهر مفید تلقی می‌شود.
رژیم غذایی: گزارش کلینیک مایو نشان می‌دهد افرادی که از یک رژیم غذایی فقیر حاوی غذا‌های پر گوشت و فرآوری شده، شکر و چربی پیروی می‌کنند، بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی هستند.
بیش از حد نشستن: ورزش خلق و خوی را افزایش می‌دهد در مقابل عدم فعالیت افسردگی را به همراه دارد.
کمبود خواب: این اختلال تنها با سایر بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، پرفشاری خون و دیابت همراه نیست بلکه شرایط عاطفی نامطلوب را نیز به همراه دارد. همانطور که خواب کم افسردگی ایجاد می‌کند، افسردگی نیز سیکل خواب را به هم می‌زند و یک چرخه معیوب تولید می‌شود.
التهاب مغز: در حال حاضر پژوهش‌ها بیشتر روی این نکته متمرکزند که علائم افسردگی ممکن است به دلیل التهاب عصبی در مغز بروز کند. به گفته محققان التهاب مغز در افراد افسرده ۳۰ درصد بیشتر از سایر افراد است.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar