باشگاه خبرنگاران/ هر کشوری در سراسر جهان دارای جاذبه هایی است که نشانه آن کشور خوانده می شود. اما در بین بعضی از بناهای تاریخی که اغلب گردشگران به ظاهر آنها توجه می کنند، راه های مخفی و یا اتاق های پنهانی توسط معماران ساخته شده است.
در این گزارش بناهای تاریخی را معرفی خواهیم کرد که دارای اتاق های مخفی هستند.


کوه راشمور
سازنده این آثار معروف در ایالت داکوتای جنوبی ایالات متحده آمریکا بر روی سنگ کوه راشمور چهره چهار تن از مشهورترین روسای جمهور آمریکا را کنده کاری کرده است. این مجسمه ساز علاوه بر خلق این آثار روی کوه ،یک اتاق مخفی نیز در دل کوه ایجاد کرده است که در آن اسناد مهم را نگهداری می کنند.
این آثار هنری چهره آبراهام لینکن، تئودور روزولت،توماس جفرسون و جرج واشگینگتن را روی کوه نشان می دهد و اتاق مخفی پست سر چهره لینکن قرار گرفته است.

مجسمه آزادی
معمولا بازدید کنندگان مجسمه آزادی که یکی از جاذبه های شهر نیویورک است به بالای مجسمه می روند.برای نزدیک شدن به مجسمه باید از 200 پله بالا بروید اما اغلب کسی نمی داند که اگر 100 پله دیگر بالا بروند به اتاق کوچکی خواهید رسید که نمایی بسیار خیره کننده دارد.

برج ایفل
این برج که نماد شهر پاریس فرانسه است دارای اتاقی مخفی بسیار کوچک است که گوستاو ایفل سازنده این برج مخصوص خودش ساخته است.
عده ای از این اتاق مخفی خبر داشتند و حاضر بودند پول زیادی برای اجاره کردن آن به گوستاو بدهند اما با مخالفت رو به رو می شدند.

کولوسئوم
مطمئنا تماشاخانه رم ایتالیا نیازی به معرفی ندارد.اما گردشگران به ندرت به تونل زیر زمینی آن توجه می کنند چون مجذوب زیبایی های بنای معماری آن قرار گرفته اند.اما در زیر زمین مکانی بسیار جالب تر و جذاب تر وجود دارد جایی که گلادیوتور ها ،شیرها و ببرها از آنجا وارد صحنه می شدند.

آبشار نیاگارا
البته در آبشار دری وجود ندارد اما یک غار مخفی در زیر آبشار قرار گرفته است.در کتاب های باستانی نیز به این غار اشاره شده و آن را «غار ارواح بد» خوانده است چون روح سربازان جنگ های جهنمی در آنجا جمع شده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید