باشگاه خبرنگاران/ یکی از اعمال سفارش شده از سوی ائمه اطهار(علیه السلام) زیارت امام حسین‌(علیه السلام) در کربلا است، به نحوی که برای آن فضیلت‌ها و برکت‌های بی شماری ذکر شده است. زائری که به سرزمین کربلا قدم می گذارد، می داند که در این مکان مقدس، خاندان اباعبدالله‌(ع) و نیز خود حضرت در مظلومانه ترین حالت به شهادت رسیدند. بی‌تردید آنچه که به تربت و قبر امام حسین‌(ع) قداست و کرامت بخشیده، خون حضرت‌(ع) و شهادت او است.

در باب این زیارت احادیث گوناگونی نقل است که شیعیان را با وجود هر گونه سختی به رفتن به کربلا تشویق می‌کند. به طوریکه امام صادق‌(ع) فرموده‌اند: اگر برای زیارت قبر امام حسین(ع) پول ندارید، قرض کنید و به زیارت سالار شهیدان بروید. طبق احادیث ائمه اطهار(ع) اگر فردی شرایط لازم برای زیارت خانه خدا را ندارد بر وی واجب نیست که به طواف خانه پروردگار برورد، این در حالی است که زیارت امام حسین(ع) حتی با شرایط نامساعد مالی توصیه فراوانی شده است.

پیاده روی اربعین که همه ساله با خیل عظیمی از شیعیان و دلداگان اباعبدلله‌(ع) در ماه صفر برگزار می‌شود، دارای فضیلت‌های وسیعی است که ائمه همواره به آن تاکید داشته‌اند. در این مسیر شایسته است که مسئولین و افرادی که از توانایی مالی مناسبی برخوردار هستند برای دیگر زائران و شیعیان امام حسین‌(ع) هزینه کرده و راه را برای زائران اربعین هموار کنند تا به برپایی هر چه باشکوه‌تر آن کمک کنند.
در همین رابطه ویدئویی از سخنرانی شیخ حسین انصاریان منتشر گردیده که در آن به اهمیت زیارت سیدالشهدا‌(ع) در اربعین اشاره شده که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید