باشگاه خبرنگاران/ اربعین حسینی نزدیک است و حال و هوای عزاداران شهادت امام حسین علیه السلام در نقاط مختلف دنیا که خود را برای سفر به کربلا آماده می‌کنند، حال و هوایی دیدنی و وصف ناپذیر است.

حضور کودکان و خردسالان به همراه پدر و مادر در مراسم با شکوه و گسترده پیاده روی اربعین همواره جزو دیدنی ترین صحنه‌هایی است که در این مراسم به چشم می‌خورد. سفر با نوزادان و کودکان سختی‌ها و مشقات خاص خود را به همراه دارد و پدرها و مادران عاشق اهل بیت علیه السلام این سختی را در سفر به کربلا به شوق زیارت حرم امام حسین علیه السلام در زمان اربعین تحمل می‌کنند.

کم نیستند تعداد کودکانی که در مراسم اربعین در آغوش پدر و مادر خود و دوشا دوش آن‌ها حضور دارند و این‌ها همه نشانه عشقی است که از کودکی در وجود شیعیان و محبان اهل بیت علیه السلام وجود دارد و با جان و روح آن‌ها آمیخته شده است.

در ادامه فیلمی از کوچکترین زائر امام حسین علیه السلام را می‌بینید که با سر بند «یا رقیه» ای که به پیشانی دارد، چهار دست و پا قدم‌های پدر و مادرش را در مراسم اربعین در سال‌های گذشته دنیال می‌کند و این روزها حس خوبی را برای کاربران فضای مجازی به وجود آورده است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید