باشگاه خبرنگاران/ کافه ای به نام لبخند در استانبول ترکیه وجود دارد که بیشتر کارکنان آن را مبتلایان به سندروم داون و اوتیسم تشکیل داده اند. ارون نامی یکی از این افراد است که درباره وضعیت خود و همکارانش در این کافه می گوید: من همیشه از مشتریان اینجا یک درخواست دارم، اینکه به من و دوستانم ترحم نکنند زیرا سعی ما بر این است تا بر تصورات معمول درباره افرادی مانند خودمان غلبه کنیم و دید مردم را راجع به این بیماران تغییر دهیم. من با حقوق ماهانه خود به خانواده ام از لحاظ مالی کمک می کنم و بزرگترین آرزویم درحال حاضر خرید یک خودرو است. ما می خواهیم در کنار هم در کمال مهربانی به کارمان ادامه دهیم.

گفتنی است این کافه از سال 2016 افتتاح شده که اکنون بستری مناسب برای شکوفا شدن جوانانی چون ارون شده و بد نیست بدانید کافه لبخند بخشی از پروژه شهرداری اوسکودار، یکی از بخش‌های آسیایی استانبول بود. به گفته شهردار این بخش، هدف از تاسیس مکان مذکور ایجاد شرایطی برای آشنایی با بیماران سندروم داون و اوتیسم و همچنین بالا بردن سطح آگاهی مردم درباره این قبیل بیماری هاست.

از دیگر مبتلایان به سندروم داون که محدودیت ها را پشت سر گذاشت می توان به دختری با نام ملانی سگارد 21 ساله اشاره کرد که موفق شد به عنوان گوینده برنامه هواشناسی در شبکه ملی فرانسه شروع به کار کند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی