باشگاه خبرنگاران/ باستان شناسان به تازگی اسکلت یک کودک 10 ساله را در ایتالیا کشف کرده اند که به نظر می رسد طی مراسمی ویژه با آداب خاص دفن شده باشد.
این اسکلت که بیش از 1550 سال قدمت دارد توسط کاووشگران دو دانشگاه آریزونا و استنفورد آمریکا در منطقه لانکروپولی بامبینی ایتالیا یا همان قبرستان معروف کودکان کشف شده است.
این قبرستان در سال 400 میلادی در این منطقه بنا شده است و بیشتر کودکانی که در آن دفن هستند بر اثر شیوع مالاریا جان خود را از دست دادند.
با این حال، شیوه دفن این اسکلت با سایر موارد کشف شده متفاوت است. به گفته محققان، یک قطعه سنگ عمدا در فک اسکلت قرار داده شده است تا طبق آنچه جادوگران بر آن اعتقاد داشتند با خروج نیروی شر از طریق دهان، از انتشار بیماری او حتی پس از مرگ جلوگیری شود. این در حالی است که مردم محلی این منطقه معتقدند در گذشته برای جلوگیری از افزایش تعداد کودکان بیمار، آنها را با رسوم ویژه ای دفن می کردند. این منطقه به «خون آشام لوگانو» معروف است.
اهالی این منطقه شیوع بیماری مالاریا را نوعی سلطه شر می دانستند و آن را به خون آشام ها ارتباط می دادند.
در حالی که مورخان این قبرستان را محل دفن نوزادان و کودکان نوپا تلقی می کردند، کشف اسکلت این کودک 10 ساله، این فرضیه را در مورد قبرستان کودکان از بین می برد. همچنین محققان بر این باورند که با کاووش های بیشتر احتمال کشف اسکلت کودکان بزرگتر وجود دارد.
حفاری در این منطقه از تابستان سال آینده ادامه می یابد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی