شگفتی های تاریخ/ زره ژاپنی تاریخی بسیار غنی و طولانی دارد. سامورایی‌ها برای اولین بار و در قرن چهارم میلادی از این نوع زره‌ها استفاده کردند. تا ۱۵۰ سال بعد این نوع از زره‌ها در بین طبقات سامورایی بسیار محبوب بود و سامورایی‌ها در بیشتر جنگ‌ها از این نوع زره استفاده می‌کردند. جالب است که بدانید سامورایی‌ها حتی برای اسب‌های خود نیز زره می‌ساختند.
این نوع از زره‌ها برای هر فرد جداگانه طراحی می‌شد و از زیبایی بسیار زیادی برخوردار بود. گاهی اوقات ماه‌ها طول می‌کشید تا یک زره برای سامورایی ساخته شود. ریشه‌های زره‌های سامورایی به جنگاوران چینی و کره‌ای بازمی‌گردد. در طول سلطنت خاندان هیان در ژاپن زره‌های سامورایی تلاش بسیاری برای ساخت زره‌های مختلف کردند.
در قرن شانزدهم میلادی ژاپنی‌ها با اروپا وارد تجارت شدند. آن‌ها زره‌های جنگاوران اروپایی را دیدند و حتی از طرح‌های آن‌ها در لباس‌های خود بهره جستند. سامورایی‌ها در مراسمات مختلف لباس‌های مختلفی را می‌پوشیدند. در برخی از لباس‌های سامورایی حتی از ابریشم نیز استفاده می‌شد.
کابوتو مهم‌ترین بخش یک لباس سامورایی بود و وقتی یک سامورایی رقیبش را می‌کشت این بخش از لباسش را پاره می‌کرد. سامورایی‌ها حتی از نوعی زره برای صورتشان استفاده می‌کردند که به آن یوری می‌گفتند. کته قسمتی از زره بود که برای پوشش گردن استفاده می‌شد. سلاح‌ها و زره‌های سامورایی بسیار سنگین بود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید