باشگاه خبرنگاران/ فضای کوچک خانه‌های آپارتمانی فرصت برگزاری جشن و میهمانی‌های ساده قدیمی را از افراد گرفته است و این روزها دورهمی‌های دوستانه و مناسبتی بیشتر در کافه‌ها و رستوران‌ها انجام می‌شود.
در نقاط مختلف دنیا از شیوه‌ای متداول و تقریبا یکسان برای رزرو میز در رستوران‌ها و سالن‌های پذیرایی این چنینی استفاده می‌شود و آن پرداخت مبلغی ویژه هر منطقه و شهر برای رزرو میز مورد نظر است.
افراد برای برگزاری جشن‌ها و مراسمات دورهمی و پذیرایی از میهمانان مدنظرشان، به بخش مدیریت رستوران‌ها مراجعه کرده و برای ساعت و روز مورد نظر خود، تعداد میزهای مورد نیاز را رزرو می‌کنند.
در موردی عجیب مردم کشور سنگاپور برای رزرو کردن میز برای برگزاری جشن و میهمانی‌های خود از شیوه‌ای عجیب و متفاوت و البته بسیار ساده استفاده می‌کنند. در سنگاپور همین که افراد یک دستمال جیبی را بر روی میز مورد نظر خود قرار دهند، میز برای میهمانان رزرو می‌شود و دیگر نیازی به قرار دادن تابلو نوشته « رزرو » و یا ارائه مبلغ پیش پرداخت برای رزرو میز نیست.
این شیوه رزرو در کشور سنگاپور نه تنها در رستوران‌‌ها و سالن‌های پذیرایی مورد استفاده است بلکه در مورد سایر اموری که نیاز به رزرو قبلی دارند نیز مورد استفاده واقع می‌شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید