خراسان/ دیزالو امروز را با یکی از فیلم‌های در حال اکران شروع می‌کنیم که حسابی همه ازش استقبال کرده‌اند منتها از آن خوش‌استقبال‌های بدبدرقه است. یعنی قشنگ دوربین را بگذاری جلوی در سینما، همه در هیبت مهران غفوریان وارد می‌شوند و در هیبت صابر ابر خارج می‌شوند. توجه شما را به چند تا از واکنش‌های پس از خروج از سالن جلب می‌کنم. «ای بابا! این عطاران بود یا بدلش؟»، «واقعا تموم شد بریم؟»، «چرا هیچ کدوم هیچ کاری نکردن؟ حتی اداشم درنیاوردن؟»، «پس چرا رفته بودن تایلند؟»، حالا بقیه‌اش را نگویم دیگر. همین جور که فیلم جلو می‌رود تماشاگر فقط لنگ، پاچه و ایضا ناف عطاران و فرخ‌نژاد را می‌بیند اما به هرحال همچنان امیدوار است ناگهان یکی‌شان بلند شود بگوید این اولین دوربین مخفی تاریخ سینمای ایران بود، حالا بریم سراغ فیلم اصلی. اما خب کارگردان فیلم، آقای کاهانی همچنان شوخی‌اش را ادامه می‌دهد. تازه وقتی تماشاچی می‌بیند فرخ‌نژاد و عطاران به زبان فارسی با تایلندی‌ها که به زبان خودشان حرف می‌زنند راحت ارتباط می‌گیرند، نمی‌داند خنده را شروع کند یا نه؟ من خودم می‌دیدم که چند نفر استارت خنده را یک جاهایی می‌خواستند بزنند ولی در نطفه خفه می‌شد. یعنی مطمئن هستم یک جاهایی عطاران یک شوخی‌هایی کرده اما کاهانی کات داده، گفته: «نه این جاش یه ذره بامزه شد، دوباره بازی کن» وگرنه قاعدتا نباید این جور می‌شد. البته به نظر می‌رسد مشکل اصلی تیزر فیلم است که همه را گول می‌زند و فیلم قرار هم نبوده خنده‌دار باشد.
اما برویم سراغ آقای فراستی. ایشان کلا هر چند وقت یک بار مخالفتی می‌کند و نقل محافل می‌شود. به تازگی هم شاعر بودن سهراب را به کلی رد کرده است. ما مطمئنیم این آقای فراستی توی بچگی وقتی شهربازی هم می‌رفته قبلش دو ساعت شهربازی را نقد می‌کرده. مثلا سرسره بد است و حتی ناتوان از دادن لذت سریدن به نشیمن آدمی. این الاکلنگ هم که درنیامده است. چرخ و فلک به کلی مقواست. اصلا من بازی نمی‌کنم، خاک تو سر هرچی شهربازی است!
اما چیز دیگری که توی سینمای این روزهای ما مد شده، این است که ظاهرا فیلم سازان، مدتی است بازیگران خودشان را از توی استوری‌ها و کلیپ‌های اینستاگرام پیدا می‌کنند. پس از بازیگر شدن مسی ایرانی و چند سلبریتی اینستاگرامی دیگر، حالا شنیدیم یک دابسمش کننده معروف هم قرار است فیلم بازی کند. می‌بینید که الان ملاک خاک صحنه خوردن نیست، کافی است شما لایک بخوری، توصیه ما برای بازیگر شدن این است که لایک بخورید، فهمیدید؟ لایک زیاد.

نویسنده : محمدعلی محمدپور |طنزپردازما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید