باشگاه خبرنگاران/ همه ما باید جت‌های شخصی که در جهان وجود دارند، آشنا هستیم اما شاید جالب باشد که بدانید برخی از این جت‌های شخصی بسیار لوکس هستند و قیمتی برابر با چندین خانه ویلایی بزرگ دارند در اینجا قصد داریم به معرفی برخی از لوکس‌ و مجهزترین جت‌های شخصی در جهان بپردازیم.

جت شخصی که کابین‌های سفارشی متعددی دارد
جت گل‌استریم ۵۰۰ از جمله جت‌های بسیار مجهز و گران قیمت جهان است که با قیمتی در حدود ۴۴ میلیون دلار به فروش رفته است؛ اگرچه این جت گرانترین هواپیمای شخصی جهان نیست اما به دلیل دارا بودن کابین‌های سفارشی و داشتن قابلیت‌های متعددی همچون اینترنت پرسرعت، سالن همایش و همچنین ویژگی‌های منحصربه فرد در زمره بهترین هواپیما‌های شخصی قرار گرفته‌است.

گلف‌استریم ۶۵۰ پرچمدار شرکت‌ هواپیماسازی
نوع دوم از هواپیما‌های شخصی شرکت گلف استریم بسیار بهتر از نمونه اولیه و با قیمت ۶۶ میلیون دلار پرچمدار شرکت هواپیماسازی خود است؛ این هواپیما لوکس‌ترین جت شخصی به شمار می‌رود و توانایی پیمایش ۱۲ هزار کیلومتر را دارد در بخش مختلفی از این جت می‌توان بهترین چرم‌ها و روکش‌های چوبی به همراه نفیس‌ترین سنگ‌تراشی‌ها را مشاهده کرد.

هواپیمای شخصی که می‌تواند پرواز طولانی داشته باشد
جت گلوبال ۷۰۰۰ از جمله جت‌هایی است که برای پرواز‌های بسیار طولانی طراحی شده است، این جت ۷۳ میلیون دلاری می‌تواند امکانات بسیار زیادی را در اختیار افراد قرار دهد برای مثال اتاق این جت شامل قسمت‌های مختلفی همچون قسمت ناهارخوری، سالن تئاتری و بسیاری امکانات دیگر است؛ همچنین در این جت شخصی حدود ۵ اتاق خواب شخصی در نظر گرفته شده است.

هواپیمایی که برای بازیگران سینما طراحی شده است
جت شخصی که توسط یکی از پشرکت‌های هواپیماسازی توسعه یافته و با قیمت ۵۳ میلیون دلار به فروش می‌رود از جمله جت‌هایی است که آن را برای بازیگران سینما می‌توان استفاده کرد، این جت دارای یک حمام اصلی و دوش مخصوص به خود است؛ همچنین اتاق‌هایی که در این جت وجود دارند همگی به وسیله بهترین امکانات طراحی و ساخته شده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید