قانون/ خبر خوشحال کننده دریافت عوارض از خودروهایی که میرن داخل پنج تونل شهر تهران و ماشین‌هایی که از روی پل صدر رد میشن رو خوندم و از این همه درایت و فکر خلاق و هوشمندانه مسئولین قند تو دلم آب شد و چند سالی هم امید به زندگیم افزایش یافت.

البته جای تشکر داره که عوارض به اونایی که نمیرن توی تونل و از زیر پل صدر رد میشن تعلق نمیگره و ما با خیال راحت میتونیم از خونه خارج بشیم و در کوچه و خیابان‌های شهرمون به رایگان گشت و گذار کنیم.

واقعا کی فکرش رو می‌کرد که مسئولین دلسوز بعد از ۱۰ سال که از ساخت تونل اونم با پول مالیات پرداختی خودمون گذشته الان به این نتیجه برسن که اااا چرا مردم باید این امکانات رو بطور رایگان استفاده کنن و باعث آلودگی هوا و تشدید ترافیک شهرمون بشن. فقط امیدوارم به ذهن مسئولین دلسوز نرسه که چراغ راهنمایی سرچهارراه‌ها رو پولی کنن چون اونجوری به ناچار مجبوریم پشت چراغ قرمز دوستان خوبمون که ژنی بهتر از ما دارند هم بمونیم.

جا داره تشکر ویژه داشته باشیم از آلودگی هوا و ترافیک که وقتی مسئولین بهشون فکر میکنن توی چشماشون $ (تراول 50 هزار تومنی) می‌افته و کلی ایده برای رفع این دو مشکل به‌واسطه دریافت پول از مردم به ذهنشون خطور می‌کنه.

با این اوصاف وقتی با خودروی شخصی که با هزینه چند برابر قیمت واقعیش خریداری کردید و هر سال هم عوارض مربوطه‌اش رو پرداخت کردید قصد دارید از خونه بیایید بیرون که یک دفعه میبنید به شما میگن که آقا با خودروی شخصیت بیرون نیا، هم هوا را آلوده می‌کنید و هم باعث تشدید ترافیک میشید.

ولی می‌تونید با پرداخت پول و خرید طرح ترافیک به هر نقطه از شهر برید و خیلی جالبه که با این روش نه هوا آلوده میشه نه شما باعث افزایش ترافیک میشید، در مرحله بعد هم به امید خدا که یک تخلف حین رانندگی انجام میدید و جریمه هم میشید و حسابی برای شهر خودتون شهروند مفیدی محسوب خواهید شد.

خیلی سوال برانگیزه اگه مسئولان دغدغه کاهش آلودگی هوا و ترافیک دارن و مطمئن هستن که زیر ساخت‌های استفاده همه‌ شهروندان از وسایل نقلیه عمومی فراهم شده چرا ممنوعیت خروج خودرو از منزل رو اجرا نمیکنن و با دریافت پول اجازه استفاده از تمام خیابان‌های شهر را به بعضی‌ها می‌دهند.

خلاصه اینکه منتظر باشید تا بگن شما اول از دوچرخه و وسایل نقیله عمومی استفاده کنید تا شاید مسئولین مجبور بشن برای بهبود زیرساخت‌های مربوطه اقدام کنند، یعنی نمیشه توقع داشت که ابتدا مسئولین اقدام کنند و ما ببینیم که به‌به چه متروی خلوت و دنجی داریم یا تلاش کنند ما در ساعات پر تردد لای در اتوبوس گیر نکنیم و مشتاقانه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم، تا اینکه با هزاران مشکل با مترو و اتوبوس رفت و آمد کنیم تا شاید مسئولین ببینند و اقدام کنند.

فقط خواستم نتیجه بگیرم که اگر از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی در رفت و آمدهاتون استفاده کنید بعد از دادن تلفات، مسئولین‌شاید بتوانند اقدام کنند و دنبال فراهم کردن زیر ساخت‌های مناسب باشند.

ولی آن دسته از دوستانی که طرح ترافیک یک ساله بهشون تعلق میگیره و وضع مالی خوبی دارند و توانایی خرید طرح رو دارن باید با خودروی شخصی تردد کنن چون نه تنها باعث آلودگی هوا نمیشه بلکه هیچ تاثیری هم بر روی ترافیک نداره و نکته مهم کت و شلوار برند و گران قیمتشونه که در صورت استفاده از مترو و اتوبوس چروک میشه و این اصلا برای شهر ما خوب نیست.

احسان هیدی


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید