بدونیم/ به نظر میرسه مردم این روزها بیشتر تاثیر اعمال و رفتارشون روی کره زمین رو درک می کنن و یکی از بزرگ ترین و مضرترین اون ها تولید پلاستیک و استفاده از مواد پلاستیکی است. ظروف یک بار مصرف از کیسه های پلاستیکی گرفته تا نی یکی از بزرگ ترین دلایل آلودگی خاک و اقیانوس ها هستن. درسته که روش های زیادی برای کاهش مصرف مواد پلاستیکی در زندگی روزانه مون وجود داره اما نیاز به یک تغییر اساسی داریم که شامل تغییر اقتصاد خطی به اقتصاد گردشی باشه و خوشبختانه یکسری کمپانی ها برای رسیدن به چنین هدفی وارد عمل شدن.

اخیرا کمپانی مکزیکی BioFase کارد و چنگال و نی های یک بار مصرفی تولید میکنه که در عرض ۲۴۰ روز تجزیه میشن.

اگه این ظروف یک بار مصرف در مکان خشک و هوای تازه نگهداری بشن به مدت ۱ سال قابل استفاده هستن. اما بعد از یک سال بدون این که هیچ ماده پلاستیکی از خودشون به جا بزارن کاملا تجزیه میشن.

کمپانی BioFase در مکزیک تنها به یک ماده اولیه باید دسترسی داشته باشه و اون هم هسته آووکادو. نیمی از آووکادوهای دنیا تولید مکزیکه و به همین دلیل هسته آووکادو تو این کشور به وفور یافت میشه. بنابراین این کشور تصمیم گرفته از هسته آووکادو استفاده های مفیدتری ببره.

کمپانی BioFase هسته های آووکادو رو از کارخونه های تولید روغن آووکادو جمع آوری میکنه.

این کمپانی ۲ محصول متفاوت داره: محصولات تجزیه پذیر و محصولات کامپوزیتی. محصولات تجزیه پذیر بعد از تمام شدن عمر مفیدشون به چرخه طبیعت بر می گردن محصولات کامپوزیتی باید داخل سطل کمپوست انداخته بشن تا ۱۰۰ درصد تجزیه بشن.

پیدا کردن بهترین روش برای تولید این ظروف یک بار مصرف مدت یک سال و نیم طول کشید و سخت ترین مرحله آن پیدا کردن راهی برای فرم دادن به ظروف بود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی