کارناوال/ در این مطلب می خواهیم به تماشای ویدیو هوایی از بلغارستان بنشینیم و سفری مجازی را تجربه کنیم؛ اما پیش از سفر به بلغارستان، کمی از این کشور برای تان می گوییم، توضیح می دهیم که بلغارستان کجاست و تعدادی از جاذبه های بلغارستان را معرفی می کنیم.
جمهوری بلغارستان، کشوری ست در جنوب شرقی اروپا و در منطقه بالکان و پایتختش صوفیه (Sofia) نام دارد. این سرزمین در در اواخر سده نوزده شکل گرفت و تا پیش از این بخشی از امپراتوری عثمانی به شمار می رفت. بر اساس سرشماری سال 2017، جمعیت کشور بلغارستان 7.102 میلیون نفر است و این جمعیت هرساله کمتر می شود. حدود ۸۵ درصد از این جمعیت، بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی هستند. بد نیست بدانید طبق آمار، بلغارستان در حال حاضر با کاهش جمعیت سالانه 1 درصد، بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد.

از شاخص ترین جاذبه های این کشور باید صومعه ریلا (Rila Monastery) را نام برد. این عبادتگاه در کوه ریلا بلغارستان قرار گرفته است و قدمتش به قرن ده میلادی می رسد. از اهمیت این جاذبه همین قدر کافی ست که بدانید در سال ۲۰۰۹ حدود ۹ میلیون بازدیدکننده را جذب کرد. بلغارستان از شرق به دریای سیاه ختم می شود و چشم اندازی تماشایی به این دریا دارد؛ به همین دلیل سواحل شرقی از دیدنی های جالب توجه این کشور محسوب می شوند که توجه بسیاری از مسافران را برای فصل تابستان به خود جلب می کنند. کلیسای تاریخی ارتدکس بویانا (Boyana Church) در نزدیکی پایتخت بلغارستان و کلیسای جامع الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Cathedral) درون شهر صوفیه هم از آن جاذبه هایی هستند که کمتر کسی حین سفرش به بلغارستان، بازدید از آن ها را فراموش می کند.

حال که تا حدودی با سرزمین بلغارها و جاذبه هایش آشنا شده اید، دست در دست ما به تماشای ویدیو هوایی بلغارستان بیایید.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید