نمناک/ در یک فیلم نشان داده شده است که یک درمانگر فیزیوتراپ، کودک دو هفته ای را سر و ته می کند و بر سر او ضربه می زند و ادعا می کند که این، بخشی از درمان ستون فقرات می باشد و برای این نوزاد لازم درحالیکه این اقدام وی بعد از انتشار در فضای مجازی با واکنش های تندی همراه شد. این متخصص و درمانگر از این جلسه درمان فیلمبرداری کرد و آنرا درون صفحه فیس بوک خود منتشر کرد تا به تصور خود روش خاصش را به کاربران نشان داده و به نوعی مشهور شود اما این اقدام او نتیجه ی عکس داشت و موج نظرات و واکنش های منفی به سمتش سرازیر شد.

این فیلم کوتاه نشان می دهد که این پزشک، یک عملکرد و تست بحث برانگیز را بر روی کودک امتحان کرده است. دکتر "آرنولد" پاهای کودک را درون شکمش تا می کند و سپس در حالیکه پاهای نوزاد را در دستانش گرفته ، نوزاد را به وضعیت برعکس کله پا کرده و برای لحظاتی نگه می دارد که همین حرکت براساس نتایج بررسی ها می تواند خطرات جدی برای نوزادی که تنها 2 هفته از تولدش می گذرد داشته باشد.

ماجرا به همین جا ختم نمیشود و در مرحله ی بعدی فیزیوتراپ نوزاد را روی تخت قرار داده و با ابزاری خاص روی کردن او فشار وارد می کند که موجب گریه ی نوزاد می شود ؛ والدین نوزاد بی توجه به خطرات این حرکات در آنجا حضور دارند و این روند را تماشا می کنند.

اوج واکنش ها به بخش بعدی است زمانی که "آرنولد" با دو دستش از قسمت بالا سر نوزاد را فشار می دهد و موجب تشدید گریه ی نوزاد می شود ؛ کاربران در واکنش به این حرکت او نوشتند که نوزاد دراین سن جمجمه ی بسیار ضعیفی دارد و این فرد چطور ادعا می کند با وارد کردن فشار به سر او نه تنها موجب آسیب نمیشود بلکه برای سلامت نوزاد هم مفید است و جالب است که او ادعا می کند تمامی این اقدامات برای داشتن ستون فقراتی سالم در نوزاد مفید است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید