آخرین خبر/ ظاهرا حمله مسافران چینی به رانندگان اتوبوس در این کشور تبدیل به یک اپیدمی شده است و هر چند وقت یک بار باید منتظر انتشار ویدئویی مشابه بود. همین سال گذشته بود که درگیری یکی از مسافران با راننده یک اتوبوس بر روی رودخانه یانگتزه موجب سقوط اتوبوس به داخل رودخانه و کشته شدن ۱۵ نفر شد. با این وجود گویا هنوز هم برخی از چینی‌ها از این حوادث درس نگرفته‌اند.

ویدئویی که به تازگی منتشر شده است درگیری یک مسافر با یک راننده اتوبوس در شهر " تونگ چوانگ" واقع در استان شانشی چین را به تصویر می‌کشد. این ویدئو این مسافر زن را در حالی که با شال خود قصد خفه کردن راننده را دارد، نشان می‌دهد. در این ویدئو مشاهده می‌شود در حالی که این زن شال را به دور گردن راننده انداخته تلاش می‌کند، با گره زدن و فشردن گلوی راننده، به او آسیب وارد کند. راننده که در پشت فرمان اتوبوس نشسته است، تلاش می‌کند شال را از دور گردن خود باز کند. این در حالی بود که این راننده خوش شانس بود و پیش از حمله ور شدن زن به او، اتوبوس را در کنار خیابان متوقف کرده بود.

درگیری این زن خشمگین با راننده هنگامی رخ داد که او شروع به روشن کردن سیگار در داخل اتوبوس کرده بود. هنگامی که راننده از این زن خواست تا در مکان عمومی سیگار خود را خاموش کند او عصبانی شد و دست به این اقدام جنون آمیز زد. سرانجام در ادامه پلیس چین در محل توقف اتوبوس حاضر شد و زن خاطی را بازداشت کرد. این زن باید ۱۵ روز را در بازداشت بگذراند و گفته می‌شود این مسافر در زمان حادثه به علت مصرف مشروبات الکلی مست بوده است.

گفتنی است؛ در حالی این حادثه و حمله ور شدن این مسافر زن به راننده اتوبوس خبرساز می‌شود که به تازگی نیز بازداشت یک مادر جوان چینی به علت حمله ور شدن به یک راننده اتوبوس در منطقه هبئی چین خبرساز شده بود. این زن پس از آنکه راننده اتوبوس به او لقب "بی تمدن" داد، به راننده حمله ور شد. درگیری لفظی راننده با این زن هنگامی رخ داد که او به کودک خردسالش اجازه داد تا از داخل اتوبوس به عنوان سرویس بهداشتی استفاده کند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید