آخرین خبر/ مرد یعنی کار و کار و کار و کار
یکسره در شیفت های بیشمار
مثل یک چیزی میان منگنه
روز و شب از هر طرف تحت فشار
مرد یعنی سکته، یعنی سی سی یو
خلقتش اصلا به این درد بود
ختم مطلب، مرد یعنی جان نثار
تا درآرد روزگار از وی دمار


کلا یک روز مرد داریم که آن روز هم هر سال با کلی مناسبت دیگر همزمان است. همین امسال هم شبش با شب چهارشنبه سوری مصادف شده و روزش با ملی شدن صنعت نفت و هیچ بعید نیست آتش بازی کار دست باباها و مردها بدهد. به هرحال اتفاق است دیگر(!) می‌افتد.
امشب، شب کسادی بازار طلا فروشان و رونق بازار جوراب و زیرپوش فروشان است. به هر حال پدرها و شوهرها ترجیح می‌دهند کمتر از جیب خودشان برای‌شان چیزی بخرید پس به لنگه جورابی هم راضی هستند؛ آن هم در این وانفسای اقتصادی که جوراب هم کالای لاکچری محسوب می‌شود.
خدا شاهد است امسال پدرها و شوهرها به همین جوک‌های خنک روز مرد یا همان پیامک‌های پر از مهرتان وقت اضطرار مالی راضی هستند. اصلا همین که شما بروید و از همین حالا بگویید امسال تابستان کولر را کمتر روشن می‌کنید برای‌شان بزرگترین کادو است. ولی اگر دوست دارید کار متفاوتی برای پدرتان بکنید و این کار، کاری به جز خرید جوراب نانو به جای جوراب معمولی باشد این پیشنهادات را از دست ندهید:

تلگرام و اینستاگرام من تویی تو!
چه بابای شما تلگرام باز باشد چه نباشد وقتی عکس پروفایل شخصی تان عکس پدر شود همه متوجه می شوند. پس یا خبرش می رسد یا پیغامش! کار کوچکی که شادی قشنگی در پی دارد. قرار دادن عکسی از پدر در صفحه اینستاگرام و چند بیت شعر یا نوشتن چند جمله درباره احساسات قلبی خیلی قشنگ است. تا سال دیگر هر وقت این عکس را به پدر نشان دهید خوشحال می شود. اس ام اس فرستادن، استیکر ساختن برای پدر و فرستادن کارت پستال مجازی و دیگر امکانات مجازی هم که در اختیار شماست. پس دست به کار شوید.

شاگردی اوستا بابا!
پدر شما رستوران دار است؟ معمار است؟ مغازه دار؟ شغلی دارد که احتیاج به شاگرد و کارگر و وردست دارد؟ خب تمام سال که مشغول درس و فعالیت خود هستید این یک روز را بروید شاگردی پدر. هم فال است و هم تماشا. پدر شما از داشتن فرزندی جسور و در عین حال گوش به حرف کن مفتخر می شود. اگر حس کردید در محل کارش امری عقب افتاده است که با دستان توانمندتان جلو می افتد درنگ نکنید. روز پدر و فرزند بسازید!

این بار تو مهمان من باش پدر!
دورهمی های دوستانه در رستوران و کافی شاپ های لوکس شهر را تجربه کرده اید؟ این بار دورهمی پدر و فرزندی تشکیل دهید. با توجه به اخلاق پدرتان و سلیقه اش او را به یک رستوران و یا کافی شاپ دیدنی دعوت کنید. اگر باقی اعضای خانواده هم کمک کنند که دیگر عالی است. یک مهمانی بیرون از خانه به افتخار رئیس خانواده! سفارش دادن غذا یا دسر مورد علاقه اش را فراموش نکنید!

در پایان فراموش نکنید شکوه و بزرگی نام مولا علی(ع) و روز میلادش که شده بهترین زمان برای گرامیداشت مقام پدر، فرصتی است برای جشن و سرور و شادی؛ پس تا می‌توانید برای مردهای زندگی‌‎تان بترکانید.


منابع: ویژه نامه «زندگی سلام»، روزنامه خراسان, فرارو
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید