باشگاه خبرنگاران/ حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید محمد علی قاسم نجف آبادی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

شهید محمد علی قاسم نجف آبادی سال ۱۳۳۸ در روستای نجف آباد، از توابع شهرستان ارومیه دیده به دنیا آمد. بعد از گذراندن دوره کودکی به تحصیل پرداخت و دوره ابتدایی را در همان روستا و راهنمایی را در روستای قره باغ تا کلاس سوم راهنمایی ادامه داد. سپس ترک تحصیل نمود و مدتی را به کارگری و کشاورزی پرداخت.

بعدها به طور داوطلب عازم خدمت سربازی گردید و رهسپار جبهه های دفاع مقدس شد. به مدت ۱۸ ماه صادقانه و جان بر کف در جبهه های مختلف و جبهه های جنوب کشور در مقابل خصم و متجاوز مردانه جنگید.

او نیز به مانند سایر جوانان غیور ایران همگام با مردم مسلمان در صحنه های مختلف انقلاب شرکت نمود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پایگاه محل به تلاش و مجاهدت پرداخت.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۶/۱۸ بعد از عمری پر ثمر در راه تحقق اعداف عالیه انقلاب، در منطقه جنوب، شرهانی در حین درگیری با خصم و دشمن متجاوز، در راه حفظ حدود و ثغور میهن اسلامی جان خود را تقدیم میهن نمود و عاشقانه به شهادت رسید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید