میزان/ حجت الاسلام والمسلمین محمد صابری کارشناس علوم قرانی، در خصوص اعمالی که می‌توان در جمعه‌های انتظار انجام داد گفت: روز جمعه میمنت و مبارکی خاص خود را دارد و عاشقان و منتظران حضرت مهدی (عج) اعمال خاصی در این روز انجام می‌دهند چراکه روز جمعه عید مومنان و پیامبر اکرم (ص) است.

صابری در خصوص اعمالی که می‌توان در روز‌های جمعه انجام داد اشاره کرد و افزود: صبح جمعه مختص ندبه گویان حضرت، ولی عصر (عج) است و با دعای ندبه شروع می‌شود. موضوع این دعا استغاثه و عرض ادب و ارادت به حضرت، ولی عصر (عج) است.

این کارشناس علوم قرآنی ادامه داد: خواندن نماز حضرت مهدی (عج)، اقامه نماز جمعه، دعای سمات قبل از غروب آفتاب در روز جمعه تاکید شده است همچنین زیارت عاشورا، زیارت ناحیه مقدسه و زیارت آل یاسین از تاکیدات موکد در این روز است.
وی در خصوص اعمال فردی در روز جمعه تصریح کرد: در روز‌های جمعه استحمام، ناخن گرفتن، نظافت کردن توصیه و صله ارحام، عیادت مریض و با خانواده سپری کردن در روز جمعه تاکید موکد دین اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین صابری در ادامه اظهار کرد: هر انسانی باید سعی کند عاشق، سالک، عارف، متدین، خدمتگزار به خلق خدا و خوش رو و خوش اخلاق باشد و در هر دقیقه و ثانیه "اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج" را زمزمه کند تا اینگونه نه تنها در روز‌های جمعه بلکه در تمام ایام مورد عنایت خداوند و حضرت مهد (عج) قرار گیرد.

وی درباره ثواب اعمال در روز جمعه بیان کرد: خداوند عالم هر روز که مومنین و دین داران به اعمال مربوط به دین مشغول باشند را محاسبه می‌کند و پاداش می‌دهد، اما ارزش اعمال و دعا در روز جمعه بی نهایت است و فضیلت و ثواب اعمال بیشتر از سایر روز‌ها و بسیار زیاد است.

صابری خاطرنشان کرد: روزجمعه یک فرصت طلایی برای همه افراد است که شخصیت خود را بازسازی و عملشان را بهسازی کنند و این بازسازی و بهسازی اجر الهی به همراه دارد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید