باشگاه خبرنگاران/ حیوان آزاری موتورسوار چینی در یکی از خیابان‌های این کشور خشم میلیون‌ها نفر را برانگیخت. این مرد در اقدامی غیرانسانی در حالی که یک سگ هاسکی را به عقب موتورسیکلت خود بسته بود اقدام به کشیدن این حیوان روی کف خیابان کرده بود.
در ویدئویی که توسط یکی از رانندگان عبوری و با تلفن همراه تهیه شده بود اقدام وحشتناک این مرد موتورسوار را به تصویر می‌کشید. در این ویدئو که بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی چین به صورت گسترده به اشتراک گذاشته شد، این حیوان زبان بسته در حالی که با یک طناب به عقب موتور بسته شده بود به طرز دلخراشی روی کف خیابان کشیده می‌شد.

انتشار گسترده این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی چین واکنش شدید کاربران را به همراه داشت و بسیاری از کاربران با درج کامنت‌هایی عمل غیرانسانی این مرد موتورسوار را مورد انتقاد شدید قرار دادند. انتقاد‌های شدید کاربران در برخی موارد به تهدید نیز کشیده شد و بسیاری از کاربران این موتورسوار را به انجام عملی تلافی جویانه تهدید کردند. تهدیدات کاربران موجب واکنش دختر این موتورسوار شد. این دختر با انتشار مطلبی در یکی از شبکه‌های چین ضمن عذرخواهی از کاربران خشمگین مسئولیت این اقدام غیرانسانی پدرش را بر عهده گرفت.

این دختر در مطلب منتشر شده خود نوشت: " این سگ متعلق به من است و من در آن روز سر کار بودم و این حیوان را به پدرم سپردم. او نمی‌دانست چطور باید از این حیوان نگهداری کند و تصمیم گرفت آن را برای چند دقیقه در بیرون از خانه بچرخاند. پدرم سگ را با طناب به عقب موتور بست و فکر می‌کرد این حیوان در پشت سر موتور او خواهد دوید. از آنجا که سگ من عادت به این مسئله نداشت روی زمین کشیده شد و دچار جراحت شد. من بابت این سهل انگاری از همه عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهم به بهترین شکل از سگ خود نگهداری کنم."

این دختر جوان پس از بازگشت به خانه بلافاصله این سگ را که به شدت از ناحیه شکم دچار جراحت شده بود به یک مرکز دامپزشکی برد و مورد درمان قرار داد. گفتنی است؛ این نخستین بار نیست که اقدام شهروندان چینی در بستن سگ‌ها به عقب موتورسیکلت یا خودروی خود و کشیدن این حیوانات در کف خیابان خبرساز می‌شود. در سال ۲۰۱۶ نیز اقدام غیرانسانی یک راننده خودروی شاسی بلند در استان شاندونگ چین و بستن یک سگ به عقب خودروی خود و کشیدن حیوان روی کف خیابان مرگ دلخراش آن را رقم زد. بعد از اتفاق مذکور این مرد زمانی که در خیابان در حال رانندگی بود مورد شناسایی قرار گرفت و با حمله ناگهانی یکی از شهروندان مواجه شد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی