عجیب ترین/ حشرات، گونه‌های متنوعی دارند که در زیرمجموعه‌ این گونه‌ها گاه به اشکال عجیب و نادری از آن‌ها برمی‌خوریم. در این مطلب قصد داریم به چندی از عجیب‌ترین حشرات شناخته‌شده در جهان هستی اشاره‌ای داشته باشیم. این عجیب بودن می‌توان مربوط به‌ظاهر یا رفتار خاص حشره باشد. در ادامه با ما همراه باشید.
دسته‌بندی‌های مختلف در دنیای حشرات هم وجود دارد. گاهی شکل ظاهری و عادت‌های نامعمول حشرات، آن‌ها را به جانورانی مزاحم و گاهی جذاب تبدیل می‌کند.
در ادامه‌ این مطلب به عجیب‌ترین گونه‌های حشرات در جهان اشاره خواهیم داشت.

10- دومین حشرهٔ دراز جهان
گونهٔ جدیدی از چوبک سانان (phasmids) یافت شده‌است که بیشتر با نام stickbug از آن یاد می‌کنند. این حشره به‌تازگی در چین و ویتنام کشف شده‌است و عنوان دومین حشرهٔ دراز دنیا را به خود اختصاص داده است.

9- سوسک کرگدنی (Rhinoceros Cockroach)
انواع متنوعی از سوسک در سراسر جهان وجود دارد، اما سوسک کرگدنی که بومی استرالیا است، در رده‌ سنگین‌وزن‌ترین حشرات دنیا قرار دارد.

8- سوسک هرکول (Hercules Beetle)
سوسک هرکول ماداگاسکاری به‌عنوان یکی از قوی‌ترین حیوانات جهان شناخته‌شده‌است. به‌طوری‌که می‌تواند ۸۵۰ برابر وزن بدن خود را بلند کند.

7- شاپرک شیره خوار (Hummingbird Moth)
شاپرک شیره خوار، همان‌طور که از نامش پیدا است نوعی شاپرک بوده که شبیه یک مرغ شیره خوار بسیار کوچک است.

6- زنبور هاوک رتیلی (Tarantula Hawk Wasp)
هاوک رتیلی گونه‌ای زنبور است که به علت نوع حمله خود به رتیل‌ها به بدنامی شناخته‌شده‌است. این زنبور تخم‌های خود را در داخل بدن رتیل قرار داده و اجازه می‌دهد که این حشره‌ عنکبوت سان بیچاره توسط نوزادان زنبور، زنده‌زنده خورده شود!

5- وتای غول‌پیکر (Giant Weta)
وتا، بومی نیوزیلند بوده و با وزن ۷۱ گرم و طول ۸٬۹ سانتی‌متر از بزرگ‌ترین حشرات جهان است.

4- کرم شاپرک برهمن (Brahmin Moth Caterpillar)
کرم شاپرک برهمن درواقع همان کرمی است که قرار است به شاپرک برهمن تبدیل شود. این کرم یکی از عجیب‌ترین اشکال ظاهری را داشته و برآمدگی‌های بدن او جهت استتار به کار می‌روند.

3- قاقُم سفید (White Ermine)
قاقم سفید نوعی پروانه‌ سمی است که عمدتاً در اروپا و آسیا دیده می‌شود.

2- ملخ گل شیطانی (Devil’s Flower Mantis)
مانتیس گل شیطانی یکی از بزرگ‌ترین انواع مانتیس است که به حالتی گل‌مانند تکامل‌یافته است.

1- شیطان چوب گردوی شاخ‌دار (Hickory Horned Devil)
چوب گردوی شاخ‌دار شیطانی، همان لارو شب‌پره‌ رگال (Regal Moth) است و تازمانی‌که برآمدگی بر روی سرش وجود دارد قادر به نیش زدن نیست.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید