باشگاه خبرنگاران/ دست کم ۳۰ تن در حادثه عبور ناگهانی و غیرمنتظره یک خودرو از یکی از چهارراه‌های چین دچار جراحت شدند. تلاش راننده چینی برای برداشتن بطری آب از روی صندلی عقب خودرو منجر به حرکت خودرو در پشت چراغ قرمز شد و این حادثه وحشتناک را رقم زد.
در ویدئویی که توسط دوربین داش کم یکی از خودرو‌ها تهیه شده است لحظه وقوع حادثه را به تصویر می‌کشد. این ویدئو نشان می‌دهد این خودروی مرسدس بنز سفید رنگ در حالی که در پشت چراغ قرمز در کنار چند خودروی دیگر متوقف است ناگهان شروع به حرکت کرده و وارد جمعیت عابران پیاده‌ای که در حال عبور از عرض خیابان بودند می‌شود. در این ویدئو مشاهده می‌شود که با ورود ناگهانی خودرو به داخل جمعیت، تعدادی از عابران پیاده پس از برخورد به آن به هوا پرتاب شده و تعدادی دیگر نیز زیر چرخ‌های خودرو قرار می‌گیرند. در ویدئوی منتشر شده تعداد زیادی از عابران پیاده در حالی که در کف خیابان افتاده اند دیده می‌شوند.
این خودرو پس از برخورد به سه خودروی دیگر سرانجام پس از طی حدود ۳۰ متر متوقف شد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی چین این حادثه در ساعت ۸.۰۵ دقیقه صبح و در منطقه تیانهه شهر گوانگژو واقع در استان گوانگ دونگ چین رخ داد.
گفته می‌شود ۳۱ عابر پیاده در این حادثه دچار جراحت شدند که جراحت دو تن از آن‌ها شدید بوده است. پس از این حادثه پلیس " دینگ" ۴۵ ساله، راننده زن این خودرو را به علت رانندگی خطرناک بازداشت کرد. این زن جوان به پلیس گفت هنگامی که قصد داشته تا بطری آب را از صندلی عقب خودرو بردارد ناگهان خودرو به سمت جلو حرکت کرد. همچنین پلیس چین تست الکل را نیز روی این راننده انجام داد که نتیجه تست منفی بود.
گفتنی است؛ تحقیقات پلیس در مورد این حادثه ادامه دارد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید