چمدان/ توماس دامبو که از کودکی با ضایعات چوب و مواد بازیافتی چیزهای کوچکی مثل لانه پرندگان و مجسمه‌های کوچک می‌ساخت به‌تازگی مجسمه‌های بزرگی ساخته و آن‌ها را اطراف کپنهاگ نصب کرده است.
اگر «غول بزرگ مهربان» اثر استیون اسپیلبرگ محصول سال ۲۰۱۶ آمریکا را دیده باشید با این دیدن این مجسمه‌ها بلافاصله یاد آن فیلم می‌افتید.
این ۶ مجسمه که «غول‌های فراموش‌شده» نام دارند اساساً از چوب‌های بازیافتی مثل تخته‌های قدیمی، آلونک‌های چوبی مخروبه، حصارهای چوبی و غیره ساخته شده‌‌اند. دامبو با همکاری گروهی از داوطلبان محلی این مجسمه‌های چوبی غول‌مانند را خلق کرده و آن‌ها را در نواحی اطراف شهر که از نقاط مورد علاقه‌اش بوده‌اند نصب کرده است.
این مکان‌ها هرچند بسیار زیبا هستند اما به‌دلیل متروکه‌بودن اغلب بازدیدکننده چندانی ندارند. اکنون دامبو با نصب این مجسمه‌ها و ایجاد نقشه‌های گنج‌هایی که این هنرمند زیر سنگ‌های نزدیک مجسمه‌ها دفن کرده است، سبب شده که بسیاری از مردم شهر آخرهفته‌ها به این مناطق بیایند و ساعاتی را به تفریح بگذارنند. بازدید مردم از این مجسمه‌ها سبب شده که این مناطق متروکه رونق بگیرند.
دامبو در این‌خصوص در وبگاهش می‌نویسد: «این پروژه قصد دارد هنر را به خارج از موزه‌ها بیاورد و نقاط زیبا و اغلب ناشناخته طبیعت بخش غربی کپنهاگ را به مردم معرفی و به آن‌ها کمک کند تا زمانی را صرف تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز کنند.»
این مجسمه‌ها به‌ترتیب «تدی؛ غول مهربان»، «توماس روی کوه»، «تیلده کوچیکه»، «تراین نوک تپه»، «لوییس خفته» و «اسکار زیر پل» نام دارند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید