انتخاب/ لنزهای گران قیمت زیادی از برندهای مختلف وجود دارند که هر فردی از عهده خرید این لنزها بر نمی آید. با این وجود، هیچ لنزی به گران قیمتی لنزی نیست که یک متخصص ساخت تجهیزات چشم پزشکی در هند طراحی کرده است.

این لنز توسط "چاندارشخار" و با کمک 18 قطعه الماس طراحی شده است.زمینه این الماس ها را نیز یک روکش طلا تشکیل داده است. بر اساس گزارش ها هر یک جفت از این لنزها حدود 15 هزار دلار قیمت دارد. طبیعتا روند ساخت این لنزها بسیار حساس بوده، چرا که هر نوع فشار به بافت چشم ها مساوی خواهد بود با مشکلات بینایی حاد و حتی کوری. به همین دلیل نیز این لنزها با حساسیت بالا طراحی شده اند.نخستین فردی که لنزهای طراحی شده توسط چاندار را آزمود، همسرش بود. این لنزهای گرانقیمت البته در بازارهای جهانی مشتری چندانی نداشت شاید یکی از علل قیمت بالا و علت دیگر نیز ظاهر عجیبی بود که درخشش الماس ها در چشم افراد ایجاد می کرد.

این لنز با کمک ترکیبی از طلای سفید و طلای زرد ساخته شده و هر جفت لنز حدود 5 گرم وزن دارد. وقتی لنزها وارد چشم می شوند، الماس ها در حدود 6 تا 9 میلی متر از قرنیه فاصله دارند و اجازه می دهند اکسیژن وارد چشم شودما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید