همگردی/ قدیمی ترین آب نبات فروشی دنیا Oldest Sweet Shop عنوانی است که کتاب رکوردهای گینس سال 2014 به معروف ترین شیرینی فروشی انگلستان داده است. این فروشگاه که در ساختمانی قدیمی در محله پانلی بریج در شمال یورکشایر قرار دارد، از سال 1827 شروع به کار کرده و تا به امروز به طور مستمر فعالیت خود را با ارئه شکلات ها و شیرینی ها مرغوب ادامه داده است.

این شیرینی فروشی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری انگلستان است که هر روز میزبان گردشگرانی است که از سراسر دنیا آمده اند تا سفری در دنیای شیرینی ها داشته باشند. در قفسه ها و شیشه هایی که مرتب کنار هم چیده شده اند، می توانند انواع شیرینی، شکلات، آبنبات و پاستیل را پیدا کنند. شما هم اگر به دنیای شیرینی علاقمندید، مطمئن باشید که این مغازه علیرغم کوچک بودنش، حرف های بسیاری برایتان دارد. در شیشه های بزرگ و خاطره انگیزی که در قفسه ها به صف شده اند، خوراکی های مختلفی برای غافلگیریتان وجود دارد. تمام شیرینی های موجود در این مغازه دست ساز هستند و به شیوه سنتی تهیه شده اند. صاحبان این مغازه می گویند این شغل خانوادگی آن هاست و از انجام آن خوشحالند.

در دنیایی که پر از کارخانه های بزرگ شکلات سازی با محصولات متنوع است، تجربه چنین فضایی شبیه سفر در تونل زمان است، طعم ها و عطرهاشان آدم ها را می برد، به روزگار کودکی و طعم هایی که اصالت داشت. فرقی نمی کند در کدام کشور دوران کودکیتان را گذرانده باشید، دنیای شکلات ها برای تمام آدم های روزی زمین شیرین است. پس یقین بدانید که با دیدن شیشه های آب نبات و در دست گرفتن کاغذی که در آن یک تکه شکلات و یا شیرینی خانگی قرار گرفته، لذت خواهید برد. فرقی نمی کند کودک باشید یا وارد دنیای میانسالی شده باشید، شکلات ها کار خودشان را بلدند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید