روزنامه شهروند/ عموحسام گفت: «صداوسیما و رسانه‌های دیگر در مورد راننده‌ای که مردم را با خودرویش زیر گرفت چیزی منتشر کردند؟»
گولاخ خان گفت: «بله. یادم هست یک راننده در بریتانیا این کار را کرد که کلی برنامه زنده برایش پخش شد که حمله تروریستی ‏بوده و ...‏»
عموحسام گفت: «آن نه.‏»
گولاخ خان گفت: «آهان. یک راننده هم در آمریکا بود که تلویزیون خودمان و غربی‌ها خیلی به آن شاخ و برگ دادند که ترامپ با ‏اظهارات نژادپرستانه‌اش ...‏»
عموحسام گفت: «نه بابا. آن را نمی‌گویم. در همین چاردیواری مادری خودمان. دیروز راننده یک خودروی پراید در چشمه اعلای ‏دماوند مردم را زیر گرفت و متواری شد.» ‏
همه گفتند: «عجب.» ‏

عموحسام گفت: «یعنی مرگ‌ومیر این‌قدر برای ما عادی است که هیچ‌کس ککش هم نمی‌گزد؟ احتمالا مصدومان و مجروحان ‏حادثه هم بعد از این اتفاق از جایشان بلند شده‌اند، خودشان را تکانده‌اند و گفته‌اند: ‌ای بابا امروز دومی‌اش بودها. خدا سومی‎اش ‏را بخیر کنه.» ‏
مادموازل ناتو فوری نشست پشت رایانه شخصی‎اش و گفت: «من یک گزارش بدهم که این مردم چنین در برابر مرگ آبدیده‌اند، آنها را از قاذورات نترسانید.»‏
روح آقاجان گفت: «این قاذورات دقیقا چیه؟ خوردنی است؟ دیدنی است؟ شیرین است؟ عقد کردنی است؟» ‏
خانم باجی گفت: «باز این یک کلمه تازه شنید و چه برداشتی از آن کرد؟» ‏

عموحسام گفت: «این هم از ویژگی‌های دیگر مردم این سرزمین است. ندانستن و خود را به دانستن زدن. خرید جدید تیم استقلال هم ‏آخرین نمونه آن. مصاحبه کرده که سر تمرین‎های استقلال مربی ایتالیایی‎شان انگلیسی حرف می‌زند و آنها متوجه نمی‌شوند اما ‏جوری برخورد می‌کنند و یس یس می‌گویند که بنده خدا مربی ایتالیایی فکر می‌کند ایرانی‌ها صدی نود و نه، زبان انگلیسی را ‏از بر هستند.» ‏

خانم باجی گفت: «شما هم که فقط نیمه خالی لیوان را ببین. استقلال مترجم استخدام نکرده که بازیکن‌ها زبان انگلیسی‌شان تقویت ‏شود. شما هم که می‌دانی، احتمال فروش بازیکنی که زبان بلد است، بالاتر می‌رود و با ترانسفر آن بازیکن‎ها ارز وارد کشور می‌‏شود که ارز مذکور را بتوانند بابت بدهی ده‌هزار دلاری که الان شده دویست‌هزار دلار به بازیکن خارجی سابق‌شان پرداخت کنند. ‏بعد شما این دوراندیشی را به سخره می‌گیری؟»
عموحسام گفت: «اتفاقا من این اقدام‌ها را خیلی خوب و ارزنده می‌دانم. مثلا همین بازگشت مجدد وحید شمسایی به فوتسال برای ‏آن که رکورد آن فوتسالیست برزیلی را بشکند یکی دیگر از اقدامات زیربنایی در حوزه ورزش است. من فکر می‌کنم چهل‌سال ‏بعد هم فالکائو و شمسایی به تیم‌ملی‌شان دعوت شوند تا رکورد هم را بزنند. این هم نمونه دیگری از دوراندیشی ورزشی است. ‏یعنی ما همیشه یک آقای گل در ترکیب تیم‌ملی‌مان داریم. حتی اگر سرمربی این را نخواهد.‏»

خانم باجی گفت: «این سوسول بازی‌ها مال غربی‌هاست. سرمربی چه کاره است که در مورد آقای گل جهان صحبت کند؟»
عموحسام گفت: «البته آقای گل آینده جهان.‏»
علی دایی که از کوچه رد می‌شد گفت: «فکر بدی هم نیست. اگر رونالدو رکورد من را زد یک دیدار با تیم‌ملی مجمع الجزایر ‏کومور بگذاریم که من برگردم و رکورد ملی ایران را پس بگیرم.‏»

شهرام شهیدی طنزنویس

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید