برترین ها/ گاهی اوقات حیوانات در جا‌هایی دیده می‌شوند که نباید باشند. مثلا اخیرا یک تمساح در تالاب پارک هامبولت شیکاگو پیدا شد و این اولین بار نیست که یک حیوان وحشی بسیار دورتر از زیستگاه طبیعی خودش مشاهده می‌شود.

مشاهده و دستگیری تمساح یک و نیم متری در پارک هامبولت در شیکاگو
یک تمساح در پارک هامبولت پیدا شد که بعدا به دام افتاد. مسئولین پارک برای به دام انداختن این تمساح از چندین تله استفاده کردند. یکی از ساکنان پارک می‌گوید مردم اغلب حیواناتی را که دیگر نمی‌خواهند از آن‌ها مراقبت کنند داخل تالاب میندازند، بنابراین شاید کسی که به صورت غیرقانونی از تمساح مراقبت می‌کرده، آن را در اینجا رها کرده است.


پنگوئن‌های آبی کوچک در فروشگاه سوشی در ولینگتون، نیوزیلند
این پنگوئن‌های آبی کوچک چندین بار در یک فروشگاه سوشی در نزدیکی ایستگاه قطار ولینگتون در نیوزیلند مشاهده شدند. ظاهرا گرمای گریل آشپزخانه آن‌ها را جذب خود کرده بوده و به دنبال جایی برای تخمگذاری بوده اند.

تمساح در طبقه دوم یک آپارتمان در ناپل، فلوریدا
درست است که که تمساح‌ها بومی فلوریدا هستند، اما در آپارتمان زندگی نمی‌کنند! این تمساح یک و نیم متری در طبقه دوم یک مجتمع آپارتمانی در ناپل مشاهده شده و احتمالا از برکه پشت ساختمان آمده است.

خرس قطبی سرگردان در حومه سیبری و ۴۸۰کیلومتری زیستگاهش
یک خرس قطبی سرگردان در حومه نوریلسک سیبری مشاهده شد، یعنی حدودا ۴۸۰ کیلومتر دورتر از ساحلی که معمولا خرس‌های قطبی زندگی می‌کنند. اما چطور به اینجا رسیده؟ یک احتمال این است که خرس‌های قطبی به دلیل ذوب شدن یخ‌ها مجبورند به مناطق دورتر سفر کنند تا غذا پیدا کنند.

شیرکوهی سرگردان در دی‌موین، آیووا
یک شیر کوهی در مرکزشهر دی‌موین در ایالت آیووا مشاهده شد. جالب است بدانید این اولین بار نیست که یک شیر کوهی اینجا دیده می‌شود.

مشاهده کانگورو روی پلی در ویسکانسین
در ماه ژوئن یک نفر با پلیس تماس گرفت و گزارش داد کانگورویی روی پل ویسکانسین مشاهده کرده است. در نوامبر سال گذشته هم یک کانگورو با یک اتومبیل تصادف کرد و کشته شد.

مشاهده شیر کوهی در یک کافه در رنو، نوادا
وقتی این شیر ۳۵ کیلویی سعی کرد وارد یک کافه در رنو شود، پلیس خیابان‌های اطراف را بست تا آن را به دام بیندازد.

خرس سیاه روی درختی در نیوجرسی
یک خرس سیاه از درختی در امتداد جاده اصلی نیوجرسی بالا رفته بود که آتش‌نشانان آن را پایین آوردند. دو ساعت طول کشید تا این خرس ۱۳۵ کیلویی را از درخت جدا کرده و در منطقه مدیریت حیات‌وحش رها کنند.

فیل سرگردان در وست‌تاون، نیویورک
در سال ۲۰۱۸ یک فیل سرگردان در وست‌تاون، شهری در ۱۲۰کیلومتری نیویورک سیتی مشاهده شد. طبق گزارش‌ها این فیل از پناهگاه حیوانات فرار کرده بود که به آن بازگردانده شد.

میمونی که بعد از سه سال در فلوریدا به دام افتاد
میمونی که سه سال پیش از فرار کرده بود، در نهایت در سنت‌پترزبورگ فلوریدا به دام افتاد. این میمون یکی از باهوش‌ترین میمون‌هایی است که تا به حال مشاهده شده است.

فلامینگویی که بعد از هشت سال در خلیج‌مکزیک پیدا شد
هشت سال بعد از اینکه فلامینگوی آفریقایی از باغ‌وحشی در کانزاس فرار کرد، ۱۰۸۰ کیلومتر دورتر و در خلیج مکزیک پیدا شد.
او یک جفت هم پیدا کرده بود. مسئول باغ‌وحش خوشحال شد که پرنده توانسته در طبیعت رشد کند و آن را به باغ وحش بازنگرداند.

فرار پاندای قرمز از باغ وحش ملی اسمیتسونین در واشنگتن
پاندای قرمز تازه چند هفته بود که به باغ‌وحش ملی اسمیتسونین آمده بود که فرار کرد؛. بعدا او را در محله آدامز مورگان واشنگتن دی‌سی پیدا کردند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید