تابناک/ دختر پنج ساله‌ای که معلولیّت و فقدان دو دست و دو پا بر اثر التهاب و عفونت پرده مغزی نتوانسته او را تسلیم کند. سلامتی او در یازده ماهگی به مخاطره افتاد؛ با این حال مانع او برای شرکت در کلاس‌های ژیمناستیک نشد.

بی شک شجاعت و اراده‌ی «هارمونی رز» که در شهر باث انگلستان زندگی می‌کند، سبب شده تا معلولیت را شکست دهد. او در سه سالگی نخستین گام‌های خود با پا‌های مصنوعی را برداشت و در مسابقات ماراتن امسال شرکت کرد و تا نیمه‌های راه موفق به ادامه شد.

او تصمیم گرفت، به یک سرگرمی جدید بپردازد و به همین خاطر ژیمناستیک را انتخاب کرد. هارمونی در کلاس‌های هفتگی در Baskervilles Gymnastics بدون عضوی مصنوعی حضور پیدا کرد. هر حرکت جدید را با تمرکز زیاد انجام می داد و با هر موفقیت، بی اندازه خوشحال می‌شد.

«فریا هول» مادر ۲۵ ساله این کودک می‌گوید: از ما خواسته شد تا این کار را انجام دهیم. ما در ابتدا کمی محتاط بودیم، ما او را به کلاس ورزشی بردیم و او در ابتدا کمی عصبی بود، اما از آن پس تا به حال عقب نشینی نکرده است. در انجام حرکت‌های ژیمناستیکی مربیان به او کمک می‌کنند، و او راه خود را برای انجام همه چیز پیدا می‌کند.

او گفت: هارمونی اگر تصمیم به انجام کاری بگیرد، هرگز تسلیم نمی‌شود و هیچ مانعی را نمی‌بیند. او دوستان زیادی در ورزشگاه پیدا کرده و واقعا از بودن با آنان لذت می‌برد.

مدیر گروه تمرینات می‌گوید: در ابتدا مطمئن نبودیم که هارمونی بتواند ادامه دهد، اما پیشرفتش شگفت انگیز بود. او مانند هر کودک دیگری در تیم کار می‌کند و زمانی که چیزی در ذهنش جا می‌گیرد آن را انجام می‌دهد. او شگفت انگیز، شجاع و با اراده فولادین است.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید