کوله پشتی/ ساحل یکی از مناظر طبیعی است که با کمی دقت و حوصله و خلاقیت می‌توانید بهترین عکس را داشته باشید. علاوه بر این ساحل یکی از مقصد‌های سفری مورد علاقه‌ی همگان است. با دنبال کردن راهنمایی‌هایی که در این مقاله مطرح می‌شود، می‌توانید عکاسی هیجان انگیز و بیادماندنی تری داشته باشید.


۱. عکاسی؛ هنر و سرگرمی لذت بخش
همه چیز در ساحل لذت بخش و سرگرم کننده است، پس شما نیز عکاسی را به عنوان یک سرگرمی لذت بخش دنبال کنید. منظره‌ی موجود در ساحل و دریا به اندازه‌ای زیبا است که می‌توانید بهترین عکس‌ها را با انجام حرکتی ساده، خلق کنید.

۲. حرکت و جنب جوش در عکس را ازیاد نبرید
می‌توانید دسته جمعی یک حرکت خلاقانه انجام دهید، مثلا همگی به بالا بپرید و از این صحنه عکس برداری کنید. می‌توانید برای ثبت عکس‌های بهتر، دوربین را در حالت عکسبرداری پیوسته قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که اگر افق دریا در پس زمینه‌ی عکسهایتان باشد، بر جذابیت و زیبایی عکس هایتان افزوده می گردد.

۳. برای سایه‌ی سنگین راه حل بیابید
هنگامی که خورشید درخشان وجود دارد، وجود سایه‌های سنگین را نمی‌توان در نظر نگرفت. برای اینکه نور خورشید و سایه‌ها عکس شما را خراب کنند، می‌توانید از فلش استفاده کنید و یا بر روی سوژه زوم بیشتری کنید. برای ایجاد سایه نیز از یک حوله‌ی سفید استفاده کنید تا تصویر کم نور نباشد.

۴. عکاسی سیاه و سفید یک حرکت با دو هدف
ممکن است بخاطر وجود خورشید و یا شاید هم ابر‌های سیاه در رابطه با نور هنگام عکاسی، دچار مشکل شوید. برای اینکه بتوانید این مشکل را تحت کنترل خود در آورید، دوربین را در حالت سیاه و سفید قرار دهید. هم عکس‌های مدرن زیباتری خواهید داشت و هم مشکل نور تاثیرگذار نخواهد بود.

۵. موضوعات جذاب و جالب را فراموش نکنید
سواحل یکی از مکان های تجمع پرندگان و سایر حیوانات می باشد. پس زمان و فرصت مناسبی برای عکسبرداری از آنهاست. حضور مرغان دریایی حتی گاهی می‌توان شما را شگفت زده کند. به دلیل اینکه برای عکاسی به این پرندگان نمی‌توانید زیاد نزدیک شوید، برای ثبت عکس‌های بهتر و دقیق‌تر باید از لنز‌های پیشرفته و قوی استفاده کنید.

۶. ساحل در زمان مختلف زیبایی گوناگون
زمان طلوع و غروب خورشید، می‌توانید عکس‌های بسیار زیبا از آسمان بگیرید. در ساعات ابتدایی روز که دریا آرام است و در ساعت‌های پایانی روز که متلاطم می‌شود. پس با در نظر داشتن زمان می توانید از زیبایی‌های دریا عکس بگرید. با کمی خلاقیت و در دسترس بودن این همه زیبایی، می‌توانید عکس‌های فوق العاده‌ای را ثبت کنید.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید