نمناک/ آقای " اینوکنتی نوگویتسین " هم اکنون در آلروسا که بزرگترین تولید کننده الماس در سیبری می باشد، کار می کند و وظیفه اصلی او نظارت بر میزان گازها، جریان هوا و درجه حرارت معدن می باشد و حدودا به مدت 8 سال است که در این زمینه فعالیت می کند. با این حال شاید تصور کنید او زندگی سخت و دشواری داشته باشد.

1- نوگویتسین به همراه دو فرزند و همسرش در یک آپارتمان واقع در میرنی زندگی می کنند و او هر روز صبح ساعت 5:30 دقیقه صبح از خواب بیدار می شود.

2- او هر روز ساعت 6:15 صبح سوار اتوبوس می شود و 30 دقیقه طول می کشد تا به معدن برسد. معدن با خانه آنها 16 کیلومتر فاصله دارد.

3- قبل از شروع شیفت کاری، نوگویتسین و سایر معدنچیان معاینه پزشکی می شوند که در طی آن فشار خون و ضربان قلب آنها بررسی می شود.

4- سپس برای خوردن صبحانه به سلف می رود و صبحانه ای ساده می خوردد.

5- اینک او و سایر معدنچیان برای انجام وظیفه، لباس های خود را می پوشند و برای تغییر آنها 5 دقیقه وقت دارند.

6- بعد از آنکه همه لباس هایشان را پوشیدند، به سمت معدن جابجا می شوند و با این حال حدودا 100 نفر در این معدن کار می کنند که عمیق ترین سطح معدن از سطح زمین یک کیلومتر می باشد که 15 دقیقه طول می کشد.

7- او تمام طول روز قدم میزند و حدودا 15 کیلومتر پیاده روی می کند و شغل خود را که بررسی متان و گازها و میزان حرارت معدن است را انجام می دهد.

8- سپس او نهار را در کنار سایر کارگران میخورد.

9- ساعت 4:50 بعد از ظهر کارگران به سطح زمین می آیند و سپس مجددا تحت معاینه پزشکی سریع قرار می گیرند و زمانیکه او از معدن خارج می شود، ساعت 5:30 بعد از ظهر می باشد.

10- او به خانه باز می گردد و با اعضای خانواده اش وقت می گذراند.

11- نوگویتسین در طول سال 75 روز تعطیل می باشد و به گفته خودش به دوچرخه سواری علاقه دارد و صدها مایل در روسیه و اروپا دوچرخه سواری می کند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید