باشگاه خبرنگاران/ ابتکار جالب توماس دامبو هنرمند بلژیکی کمی عجیب است چرا که اینطور به نظر می‌رسد او می‌خواهد خلاقیت‌هایش را به دور از انظار عمومی قرار دهد.

او از دوران کودکی علاقه زیادی به افسانه و داستان‌های تخیلی داشت و در بزرگسالی نیز مجذوب شخصیت‌های خارق العاده بود. در‌واقع توماس با این شخصیت‌ها زندگی می‌کند و در خلاقیت اخیرش نیز تلاش کرده‌است تا ترول‌های افسانه‌ای را در آثارش نشان دهد. او تصمیم گرفته است تا آثارش را در جنگل بسازد و به گونه‌ای پنهان که خیلی در انظار عمومی نباشد قرار دهد.

توماس مجسمه‌هایی در ارتفاع ۷ تا ۱۸ متر از چوب‌هایی که قابل بازیافت هستند ساخته‌است، چرا که این هنرمند از محافظان طبیعت است و کاری نمی‌کند که به محیط زیست آسیب وارد شود.

او برای این کار از چوب مبل‌های شکسته، قفسه‌های قدیمی و شاخه‌های شکسته و یا افتاده درختان استفاده می‌نماید. تیمی متشکل از ۱۵ نفر، ۲۵هفته کار می‌کنند تا یک مجسمه تراول افسانه‌ای را بسازند و برای این‌کار زمانی به جنگل می‌روند که دور از چشم عموم باشند تا آثار را مخفیانه در مکان‌های مشخص شده قرار دهند. توماس می‌خواهد که مردم حداقل برای مدتی از موبایل و تلویزیون دور شوند و یک پیاده روی طولانی را داشته باشند تا از طبیعت لذت ببرند و از دیدن ناگهانی شخصیت‌های افسانه‌ای غافلگیر شوند.

در گالری می‌توانید نمونه‌هایی از آثار این هنرمند بلژیکی را که در جنگل‌های بلژیک ساخته شده است، مشاهده نمایید:ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید