رکنا/ ماجرا از روزی شروع شد که این دو مرد در یک مهمانی دوستانه بر سر این موضوع که زمین گرد است یا مسطح با یکدیگر بحثی طولانی و سپس شرط بندی کردند.
در نهایت بین بحث‌های این دو یکی از آن‌ها که مدعی بود زمین صاف است، بحث را رها کرد و رفت. فرد دیگری که مدعی بود زمین گرد است بین دوستانش ماند و قرار شد هر زمان نفر اول بازگشت ده هزار دلار را پرداخت کند، اما این ماجرا رخ نداد و دوست اولی که جیمی ماتوئه ساترلند نام داشت سر دوست دومی که لوی لانز نام داشت را کلاه گذاشت.

چند هفته بعد، این دو نفر یکدیگر را در یک پمپ بنزین دیدند و ساترلند به لانز یادآوری کرد که پولش را می‌خواهد. این در حالی بود که لانز نیز مدعی بود او برنده شده و فردی که باید خسارت پرداخت کند ساترلند است. لانز به دادگاهی در نیوزلند گفت: "او شروع به تهدید کرد تا من هزینه بدهم. در حالی که من معتقدم برنده شده ام. این برای من یک نوع شوخی بود، اما ساترلند ماجرا را جدی گرفته پس بهتر است قانون مسئله را حل کند. ".

اما این ماجرا همینجا تمام نشد چرا که ساترلند تصمیم گرفت او را تهدید به قتل کند. علی رغم اینکه این دو نفر سال‌ها با هم دوست بود، ساترلند تهدید کرد که یا لانز پولش را می‌دهد یا او را می‌کشد. این عجیب‌ترین پرونده‌ای است که طی ماه‌های اخیر وارد دادگاه‌های نیوزیلند می‌شود.

منبع: رکنا

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید