انتخاب/ این مدرسه ترکیبی است از بامبوهای زنده و خشک شده و بنابراین می توان با اطمینان گفت این مدرسه روند تکامل طبیعت را به رخ انسانها می کشد. بامبو همیشه یک ماده اصلی ساختمانی در سرزمینهای گرمسیری بوده و خواهد بود. اما به طور کلی از آن برای دیوارکشی ارزان قیمت ، غرفه بندی ، ساخت نرده ها ، داربست و آفتابگیر استفاده شده است.

البته بامبو در معرض آتش سوزی بسیار حساس است و طی دو یا سه سال به طور طبیعی تخریب می شود ، زیرا حشرات و قارچ ها به سرعت شیره قند و نشاسته را در بامبو فرو می ریزند. در دهه 1990 در بالی ، طراحی ایرلندی-استرالیایی به نام لیندا گارلند در استفاده های معاصر از بامبو پیشگام شد. وی با والتر لیز دانشمند دانشگاه هامبورگ برای درمان بامبو در برابر ویران شدن و تبدیل آن به یک مصالح تجاری با دوام تجاری همکاری کرد.

یکی از روشهای اصلی آماده سازی این است که در مراکز بامبو با میله های استیل بلند حفر کنید ، سپس از مواد شیمیایی دفع کننده و مقاوم در برابر آتش استفاده کنید. اغلب این فرایند شامل یک محلول است که شامل پودر نمک بوراکس است. سپس بامبو برای چند روز تا هفته خشک می شود.
اکنون آموزشگاه سبز بالی با استفاده از همین روش ها طراحی شده است و سازه های هندسی نامنظمی طراحی کرده که در نوع خود بسیار زیبا هستند. مدرسه سبز بیش از 500 دانش آموز از مهد کودک تا سال دوازدهم را آموزش می دهد. موضوعات درسی کودکان با استانداردهای محیط زیستی همراه است و آنان می آموزند چگونه با طبیعت همراه باشند و از آن حفاظت کنند.

جالب است بدانید حتی میلیاردر مشهور؛ ریچارد برانسون مدتی در یکی از اتاقهای این مدرسه به شکل آزمایشی سکونت داشته است. تیم الورا هاردی در شرکت معماری داخلی و طراحی منظر ایبوکو بیشتر ساختمانهای مدرسه را طراحی و ساخته اند. اغلب فارغ التحصیلان این مدرسه به شدت برای محیط زیست احترام قائلند و به عبارتی دوست دار طبیعت محسوب می شوند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید