خراسان/ «چی می‌خواستم بگم؟» یا «داشتم چی‌کار می‌کردم؟» احتمالا سوالات آشنایی برایتان هستند. نداشتن تمرکز مسئله‌ای است که خیلی‌ها با آن دست به گریبان اند. ناتوانی ما در تمرکز به دلیل خستگی، بی‌انگیزگی یا هر چیز دیگری که باشد، بهره‌وری و به دنبال آن شانس موفقیت را کاهش می‌دهد. برای داشتن تمرکز بیشتر در کارها چند راه وجود دارد.

اجتناب از برعهده داشتن چند وظیفه: شاید کسانی که چند کار را با هم انجام می دهند شمایل ابرقهرمان‌ها را داشته باشند، اما بهای سنگینی را در این راه می‌پردازند؛ نداشتن تمرکز حواس. انجام چند کار همزمان باعث می‌شود قدرت تمرکز شما در طول زمان کاهش یابد.


ورزش: ورزش برای سلامتی بدن و مهم‌تر از آن برای سلامتی روان مفید است: توانایی مغز بر قدرت حافظه و تمرکز حواس تأثیر می‌گذارد. دانشمندان باور دارند تمرینات منظم ورزشی تولید فاکتور نورون‌زایی را افزایش می‌دهد. برخی پژوهش‌ها شواهدی مبنی بر اثر‌گذاری این ماده در تقویت مدارهای حافظه و عملکرد آن‌ها ارائه کرده‌اند.

فهرست وظایف: تهیه‌ فهرستی از تمام کارهایی که باید انجام دهید، به شما کمک می‌کند تا روی کار پیش رو تمرکز کنید؛ چون کار ناتمام مثل خوره به جانتان می‌افتد.

استراحت در حین کار: فرقی ندارد تماشای یک ویدئوی کوتاه باشد، پیاده‌روی یا روی هم گذاشتن پلک‌های‌تان برای چند دقیقه؛ ایجاد وقفه و فاصله گرفتن از کار در طول انجام آن بسیار مهم است.
وب سایت چطور

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید