مهر/ شهید احمد وکیلی در جریان عملیات آزادسازی شهر سنندج توسط گروهک تجزیه طلب و تروریستی کومله به اسارت گرفته شد. دشمنان برای اعتراف گرفتن از او، این شهید را به بدترین شکل ممکن شکنجه دادند.
شهید احمد وکیلی که با پیروزی انقلاب نام مستعار سعید را برای خود انتخاب کرده بود ، بچه شهر قم بود. حضور در کردستان، ایمانی قوی و دلی چون شیر را می طلبید، در اردیبهشت سال 59 و در جریان عملیات آزاد سازی شهر سنندج بعد از نبردی دلاورانه، مجروح شد و توسط کومله به اسارت گرفته شد.


وصیت‌نامه شهید احمد وکیلی
بسم‌الله الرحمن الرحیم
این‌جانب احمد وکیلی ناطق فرزند حسین. پس از سلام و احوالپرسی خدمت پدر و مادر ارجمندم امیدوارم که مرا ببخشید, من به شما خیلی زحمت دادم و نمی‌توانم زحمات شما را به‌جا آورم و پس از سلام حضور خواهر و برادران ارجمندم موفقیت شما را از درگاه متعال خداوند خواهان و خواستارم.
امیدوارم که ناراحت برای من نباشید, چون‌ که من راه و هدف خود را انتخاب کرده‌ام, که اگر خدا قبول کند آن راه را تا آخرین قطره خون خود ادامه خواهم داد و به هیچ فرد بیگانه و ضدانقلابی تا اندازه توانم اجازه نخواهم داد که حتی به یک وجب از خاک ما تجاوز کنند. به پدر و مادر ارجمندم می‌گویم, به بچه‌ها بگویید که راه حسین (ع) و راه حق را ادامه دهند و فقط گوش‌ به‌ فرمان امام خمینی باشند. سر شما را بیش از این درد نمی‌آورم و از شما پدر و مادر خوبم و خواهر و برادرانم خداحافظی می‌کنم, امیدوارم مرا ببخشید.

والسلام علی من اتبع الهدی
احمد وکیلی -
محل نگارش, باختران, دو روز قبل از درگیریما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید