تابناک با تو/ «سو رادفورد» مادر ۴۴ ساله و همسرش «نویل» ۴۸ ساله، صاحب بزرگترین خانواده در انگلستان با انتشار عکس‌های سونوگرافی اعلام کردند، فرزند بیست و دوم خانواده شان یک دختر است. با این حساب تعداد دختر‌های خانواده به عدد ۱۱ می‌رسد و پسر‌ها نیز ۱۱ نفر هستند.
خانم رادفورد می‌گوید بسیاری از مردم دوست دارند تا دو فرزند داشته باشند؛ یک دختر و یک پسر. ما هم این فانتزی را درباره بچه هایمان داشتیم و دلمان می‌خواست توازن بین دختر‌ها و پسرهایمان برقرار باشد که خوشبختانه حالا ۱۱ پسر و ۱۱ دختر داریم.
گفتنی است این خانواده خانه‌ای با ۱۰ اتاق دارند که در سال ۲۰۰۴ میلادی آن را به قیمت ۲۴۰ هزار پوند خریدند. مادر خانواده هر روز بدون توقف و روزی ۱۸ کیلوگرم لباس می‌شوید. او نخستین فرزند خود پسری به نام «کریس» را وقتی چهارده ساله بود و در سال ۱۹۸۹ میلادی به دنیا آورد.

مرد آنگولایی که ۲۱۷ فرزند دارد
در حالی که برخی کشور‌ها در تلاشند تا شهروندان خود را متقاعد سازند که زایمان بیش از دو فرزند را برای جلوگیری از فاجعه انفجار جمعیت متوقف کنند، برخی دیگر به دنبال ترغیب شهروندان خود برای داشتن بیش از یک فرزند برای فرار از شبح انقراض جمعیت هستند. «پدرو» مرد آنگولایی با داشتن ۲۱۷ پسر و دختر تمام این بحث‌ها را منفجر می‌کند. رقمی که خواندید صحیح است و اشتباهی در کار نیست.
بنا به گزارش روزنامه «سابو ۲۴» پرتغال، «پدرو» یک نظامی بازنشسته و ۶۸ ساله است، او ۵۲ زن داشته که بعضی هایشان از دنیا رفته و برخی هم جدا شده اند و او حالا با ۴۳ زنی که دارد زندگی می‌کند. او ۱۶۷ فرزند دختر و پسر دارد، پنجاه فرزند او تاکنون مرده اند و ۲۴۳ نوه نیز دارد.
«پدرو» همراه خانواده بزرگش در مزرعه‌ای که حالا می‌شود گفت، شهر زندگی او به شمار می‌رود در «کالیفا» در استان نامیب در جنوب آنگولا زندگی می‌کند.
او در حالی که عصایی به دست و عینک آفتابی به چشم دارد با افتخار می‌گوید که اسم همه فرزند‌ها و نوه هایش را می‌داند و در خیابان آن‌ها را می‌شناسد، او بر این باور است که هیچ چیزی در دنیا خاص‌تر از آن نیست که در چهل سال و هر پنج ماه پدر شوی.
آن‌ها به کشاورزی مشغولند، می‌گویند به هم حسادتی ندارند، درس و دانش برایشان خیلی مهم است و از دولت آنگولا خواسته اند نزدیک روستا یک دبیرستان تأسیس کند. به خاطر نبود بیمارستان در این بخش از آنگولا، همه همسران او بچه هایشان را طبیعی به دنیا آورده اند. آن‌ها می‌گویند: ما گرسنه نیستیم، از کسی غذا نمی‌خواهیم، زیرا مزرعه و دام داریم و از این نظر خودکفا هستیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید