بیتوته/ دیدن خواب رنگی موضوعی است که محققان بر روی آن به توافق نرسیده اند.برخی از محققان اعتقاد دارند که دیدن خواب به صورت رنگی ممکن نیست در حالی که بسیاری از افراد اعتقاد دارند که خواب های رنگی می بینند. باید توجه داشت که هنوز هیچ کس قادر نیست وارد خواب کس دیگری شده و این موضوع را تایید یا رد کند به همین دلیل گفته های افراد معمولی که اعتقاد دارند خواب رنگی می بینند فعلا بیشتر از تحقیقات موجود، قابل استناد است.


تعبیر خواب رنگ سبز
دیدن این رنگ در خواب نشان می‌دهد که فرد در پی استقلال و عزت نفس بوده و از طریق تلاش‌های شخصی ، به دنبال بالا بردن ارزش‌های خویش است.
رنگ سبز در خواب نشانه‌ی سلامت جسمی و روحی و احساس امنیت است.
رنگ سبز نشانه‌ی این سات که فرد علاقه‌ای به برداشتن گام‌های تازه در جهت رفع مشکل خود ندارد و مدام دیگران را سرزنش می‌کند.

تعبیر خواب رنگ قرمز
رنگ قرمز در خواب معمولا نماد احساسات ، خشم ، کینه ، حس انتقام ، عصبانیت و یا احساس خطر است .رنگ قرمز معمولا نماد خون است .این خواب می تواند نشان دهنده نگرانی و استرس شما 
باشد. شما احساس خطر می کنید و یا از کسی عصبانی هستید. معبران هندی این خواب را به عشق و ازدواج تعبیر می کنند چراکه لباس عروس در کشور هند به رنگ قرمز است.

تعبیر خواب رنگ آبی
رنگ آبی در خواب احساس آرامش و صلح ، وابستگی ، هماهنگی با محیط اطراف و فرار از روابط عاشقانه به دلیل احساس ناکامی و شکست را نشان می‌دهد.

تعبیر خواب رنگ زرد
رنگ زرد نشان می‌دهد فرد در جست و جوی راهی برای رسیدن به آرزوهای خود است و حس می‌کند راهی را که در پیش گرفته در نهایت او را به سعادتمندی می‌رساند.
دیدن رنگ زرد در خواب نشانه‌ی امیدواری ، جست و جوی آرامش و نیاز به تغییر و تحول است.
هم چنین این رنگ نشانه‌ی احساس پوچی ، نا امیدی ، بدبینی ، بدگمانی ، و گوشه‌گیری نیز می‌باشد.

تعبیر خواب رنگ بنفش
رنگ بنفش در خواب معمولا نشانه عزت نفس ، مهربانی ، دوست داشتن و محبت است .همچنین بنفش سیر می تواند نماد ثروت و قدرت اجتماعی بسیار بالا باشد . دیدن بنفش کم رنگ و چرک می تواند نماد مشکلات مالی و کمبود اعتماد بنفس باشد.
در کشور هند رنگ بنفش را مرتبط با چاکرای ششم و هفتم می دانند و اعتقاد دارند بیننده این خواب می تواند ارتباط خوبی با افراد برقرار کند و همچنین می تواند به عنوان یک ناجی، اختلافات بین افراد را حل و فصل کند. این فرد مانند یک شفابخش معنوی ، می تواند روح افراد را از کینه خالی کند.

تعبیر خواب رنگ صورتی
رنگ صورتی در خواب نشانه عشق و شادی و مهربانی است .این رنگ ارتباط مستقیمی با احساسات زنانه دارد.اگر در خواب یک رنگ صورتی بد رنگ و یا کم رنگ ببینید می تواند به این معنی باشد که احساسات شما جریحه دار شده است . رنگ صورتی کم رنگ معمولا نشانه مشکلات خانوادگی و مخصوصا نشانه مشکل داشتن با پدر و مادر است .

تعبیر خواب رنگ خاکستری
دیدن رنگ خاکستری در خواب نشان می‌دهد که فرد از لحاظ روحی خود را از دیگران دور می‌بیند و از آن‌ها فاصله می‌گیرد.
رنگ خاکستری بیانگر این سات که فرد هیچ اراده‌ای از خود نداشته و فقط حضوری فیزیکی در محیطاطراف خود دارد.
دیدن این رنگ در خواب نشان می‌دهد که فرد نمی‌خواهد هیچ مسئولیتی را بپذیرد و از حضور در موقعیت‌های پر اضطراب می‌ترسد و نمی‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرید.

تعبیر خواب رنگ سیاه
رنگ سیاه نشانه‌ی پوچی است ، مرزی که فراتر از آن چیزی وجود ندارد.
رنگ سیاه در خواب معمولا نشان‌دهنده‌ی عدم هوشیاری است و گاهی نشان می‌دهد که فرد به دنبال شناخت اسرار درونی خویش است.
هم چنین رنگ سیاه ، حس تنهایی و گوشه‌گیری و تمایل به برخورد قاطع با شرایط حال را نشان می‌دهد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید