باشگاه خبرنگاران/ یک شهروند چینی که مدت ۱۵ سال از عمرش را در زندان گذرانده بود سرانجام پس از اثبات بی گناهی اش از زندان آزاد شد. " وو چونگ هونگ "، در سال ۲۰۰۴ و به اتهام مسموم کردن و تلاش برای کشتن دو کودک دستگیر شده بود. در آن زمان گفته می‌شد غذایی که هونگ به دو کودک خورانده حاوی سم بوده است.
طبق گزارش‌ها آرد مورد استفاده در غذایی که این دو کودک از آن خورده بودند با سم تترامین، نوعی سم موش آغشته شده بود. یکی از دو کودک پس از خوردن غذا جان خود را از دست داد و کودک دیگر با خوش شانسی زنده مانده بود.
کیو به دلیل مشاجره‌ای که با خانواده کودک داشت از مظنونان اصلی بشمار می‌رفت. او در سال ۲۰۰۵ و به جرم قتل عمد در دادگاهی در شهر شانگ کیو مورد محاکمه قرار گرفت و به گذراندن تمام عمرش در زندان محکوم شد. با این حال شواهد متقنی که به قتل عمد این کودک توسط هونگ دلالت داشته باشد وجود نداشت.
به همین دلیل دادگاه عالی حکم به بررسی پرونده در دادگاه دیگر را صادر کرد و اعلام شد در صورت تایید قتل عمد در این دادگاه حکم دادگاه نخست پذیرفته خواهد شد. فرآیند بررسی پرونده هونگ منجر شد تا او مدت ۱۵ سال را در زندان سپری کند با این حال خانواده هونگ نیز تمام تلاش‌های خود را برای اثبات بی گناهی او انجام ددند. سرانجام روز چهارشنبه دادگاه عالی محلی در چین به دلیل نبود شواهد کافی حکم به آزادی هونگ داد.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید