باشگاه خبرنگاران/ اگر تا به امروز تصور می‌کردیم نوشیدن بیش از حد نوشابه باعث صدمه به بدن و کوتاه شدن عمر می‌شود با دیدن این خبر تمامی تصوراتمان اشتباه از آب درآمد.
در این خبر می‌بینید که پیر زن ۷۴ ساله کره‌ای، چهار دهه از زندگی خود را با نوشیدن نوشیدنی مجبوب خود گذرانده است. نوشیدنی که همیشه مضرات آن در گوش ما خوانده شده است.

ماه گذشته یکی از شبکه‌های کره جنوبی داستان غیر عادی یک مستمری بگیر را به نمایش گذاشت که در ۴۰ سال گذشته عمرش نوشیدنی جز نوشابه مصرف نکرده است. اعتیاد او به نوشابه از وقتی شروع شد که همسرش را از دست داد. این زن گفت که بر خلاف دیگران، او با این غم به الکل روی نیاورد و نوشابه را برای تسکینش انتخاب کرد. حتی نوشیدن نوشابه بعد از دست دادن پسرش بر اثر سانحه تصادف نیز بیشتر شد.

این زن ادعا می‌کند که طی ۴۰ سال گذشته به طور میانگین روزانه ۱۰ قوطی نوشابه مصرف کرده است که این رقم تقریبا ۱۵۰ هزار قوطی یا ۳۷ هزار و ۵۰۰ لیتر می‌شود.
عقل سلیم می‌گوید مصرف این اندازه نوشیدنی شیرین برای مدت طولانی فاجعه به بار خواهد آورد و سلامت را به خطر می‌اندازد. اما پیر زن اصرار دارد که در سلامت کامل قرار دارد و نوشیدن نوشابه سهم مثبتی در این امر داشته است.
گزارشگر این خبر از پیر زن خواست تا در یک کلینیک پزشکی چکاپ کند. نتایج نشان داد که آزمایش خون او طبیعی است، اما آندوسکوپی برخی زخم‌های جزئی معده و اثنی عشر را نشان داد که به گفته پزشک در مدت طولانی به یک مشکل اساسی تبدیل می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید