اسپوتنیک/ به نقل از نشریه The Mirror، پسری چهار ساله از شهر انگلیسی چشات هرتفوردشایر انگلستان، به جامعه "منسا" برای افراد دارای IQ بالا پیوست، او هم اکنون سه زبان می داند.
آیزاک میلر چهار ساله در سن دو سالگی به طور مستقل یاد گرفته است که کتاب بخواند و می تواند به زبان انگلیسی، یونانی و عربی بنویسد، گرچه او ریشه یونانی و عربی ندارد. او هر 50 ایالت آمریکا را می شناسد، می تواند از یک تا ده به اسپانیایی بشمارد و از والدین خود خواست که کتاب هایی با الفبای روسی برایش تهیه کنند. مهارتهای خواندن او مانند کودک هفت هشت ساله است و مهارتهای ریاضی او مانند کودک ​​شش و نیم ساله است. او می تواند تمام سیارات را به ترتیب نام ببرد.

آیزاک زمان بیشتری را برای جمع کردن مکعب های الفبایی در کنار اشیاء می گذراند. به عنوان مثال، "A" را در کنار آکواریوم قرار می دهد.

میشل نلسون 32 ساله مادر این کودک، گفت که این پسر هنگام پیاده روی، سعی می کرد علائم مربوط تابلوها، علائم اتوبوس ها و پوسترهای چسبانده شده در وسایل نقلیه را متوجه شود و اینطور خواندن را یاد گرفته است. مردم به او نگاه می کردند و پرسیدند که آیا او دانش آموز مدرسه است؟ آنها نمی توانند باور کنند که چنین کودک کوچکی بتواند بخواند.

این پسر تحصیلات پیش دبستانی را یاد میگیرد و یک تست توانایی های ذهنی را با یک روانشناس در حوزه آموزش پیتر کنگدون گذراند. در گزارش خود، کنگدون آیزاک را کودکی با هوش عمومی بسیار بالا و دستاوردهای تحصیلی مربوطه توصیف کرد. ضریب هوشی وی 154 است.

از آنجا که آزمایش های "منسا" نمی تواند برای کودکان زیر ده سال اعمال شود، در چنین مواردی یک مطالعه مستقل به عنوان شواهد اصلی پذیرش در سازمان انجام می شود. منسا نتایج آزمایش را تأیید کرد و در ماه آوریل نامه‌ای ارسال کردند که اظهار داشت پسر در سازمان پذیرفته شده است.

پیش از این گزارش شده بود که یک کودک نابغه سه ساله از استان دورام بریتانیا در جامعه "منسا" پذیرفته شد، این بزرگترین سازمان برای افراد با ضریب هوش بالاست. این کودک به دو زبان مالایی و انگلیسی صحبت می کند.