باشگاه خبرنگاران/ آیا رنگ قرمز این ساحل شما را شگفت‌زده کرده یا دیدن آن موجب وحشت شما شده است؟ خب، این خاصیت طبیعی جزیره هرمز در ایران است که کمتر فردی از آن اطلاع دارد. این جزیره که با نام «رنگین کمان» نیز شناخته می‌شود هر سال توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.
این ویدئو اولین بار توسط یک کاربر ایرانی اینستاگرام منتشر شد و بلافاصله مورد توجه کاربران دیگر قرار گرفت و توسط فردی به نام «نوید تُرُمبو» در توئیتر منتشر شد. در این ویدئو ساحل شنی هرمز که آب قرمز رنگ در آن جاری است به تصویر کشیده می‌شود.
تُرُمبو پس از انتشار این ویدئو به توضیح این پدیده شگفت‌انگیز طبیعی پرداخت و نوشت رنگ سرخ این جزیره به علت وجود «اکسید آهن» در خاک است که «Gelack» نامیده می‌شود. این ماده معدنی برای مقاصد صنعتی بسیار با ارزش است و افراد محلی نیز از آن به عنوان ادویه در غذا‌های خود استفاده می‌کنند.
این ویدئو پس از انتشار در توئیتر مورد توجه کاربران قرار گرفت و بسیاری طبیعت زیبای این جزیره شگفت‌انگیز را مورد تمجید قرار دادند. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: «انگار آسمان (رنگارنگ) در زیر پای آدم باشد. چقدر رنگارنگ و زیباست!» کاربر دیگری نوشت: «وای، خدای من بسیار زیباست. ای کاش آنجا حضور داشتم».