باشگاه خبرنگاران/ یکی از خطراتی که همیشه جان انسان را مورد تهدید قرار می‌دهد رانش زمین است. ساخت و ساز عده‌ای سودجو به همراه تعدادی ناآگاه در حریم رودخانه ها یا سواحل موجب می‌شود تا سالیانه تعدادی قربانی خشم طبیعت شوند. ویدئویی که به تازگی منتشر شده است لحظه بلعیده شدن چندین خانه مسکونی در حادثه رانش زمین در شهر ساحلی «آلتا» در کشور نروژ را به تصویر می‌کشد.

این ویدئوی هولناک که توسط یک شاهد عینی تهیه شده نشان می‌دهد که بر اثر رانش زمین چند خانه به سمت دریا حرکت کرده و غرق می‌شوند. در این ویدئو مشاهده می‌شود که با رانش زمین این خانه‌های مسکونی نیز مانند پَرِ کاه از جای خود حرکت کرده و به سمت دریا سرازیر می‌شوند. سپس با حرکت آب دریا به سمت ساحل این خانه‌ها روی آب شناور می‌شوند. لحظاتی بعد و با شدت رانش زمین این خانه‌ها غرق می‌شوند. بنا به گزارش رسانه‌های محلی نروز دست کم ۸ خانه مسکونی در این حادثه طبیعی تخریب شدند. بنا به این گزارش این رانش زمین در مساحتی به طول ۸۰۰ متر و عرض ۴۰ متر رخ داد. خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان محلی آسیب وارد نشد.

این ویدئو نخستین بار توسط کاربری با نام «فردریک درابلوس» در توئیتر منتشر شده بود. این ویدئو از زمان انتشار تاکنون بیش از ۳.۵ میلیون بازدیدکننده داشته و ۳۹۰۰۰ بار نیز بازنشر شده است.