کارناوال/ در این مطلب، ویدیویی از بنگلادش را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم و می‌خواهیم گوشه‌ای از دیدنی های بنگلادش را برای‌تان به تصویر بکشیم. در این ویدیو می‌توانید نگاهی به زندگی روزمره مردم بنگلادش هم داشته باشید و به تماشای خیابان‌های پرهرج و مرج و رنگارنگ این سرزمین بنشینید. در کنار به اشتراک‌گذاری این ویدیو، در ادامه مطلب، توضیحاتی هم درباره این کشور زیبا می‌دهیم تا آشنایی بیشتری با بنگلادش پیدا کنید. ما را همراهی کنید.

بنگلادش که این روزها به عنوان یک جمهوری شناخته می‌شود در گذشته با عنوان پاکستان شرقی شناخته می‌شد اما در سال 1971 از پاکستان اعلام استقلال کرد و سرزمین جمهوری خود را تشکیل داد. این کشور با ۱۴۷.۵۷۰ کیلومتر مربع مساحت در جنوب آسیا قرار دارد و با تخمینی که در سال 2018 زده‌اند جمعیتی در حدود 161,376,708 را در خود جای داده است. بنگلادش از غرب، شمال و شرق با سرزمین هند هم مرز است، از جنوب شرقی به میانمار می‌رسد و خلیج بنگال (Bay of Bengal) هم در جنوب این کشور قرار دارد. همچنین خوبست اشاره کنیم که این سرزمین با منطقه باریکی که به عنوان راهرو سیلیگوری (Siliguri Corridor) شهرت دارد از کشورهای نپال و بوتان جدا شده است.

بد نیست این را نیز بدانید که جمعیت غالب بنگلادش، پیرو دین اسلام هستند و از اهل تسنن به حساب می‌آیند؛ اقلیت این کشور هم از آیین هندو پیروی می‌کنند. زبان رسمی کشور بنگلادشی‌ست و در کنار آن، افراد زیادی انگلیسی را نیز می‌دانند و به این زبان سخن می‌گویند.

پایتخت بنگلادش داکا نام دارد که با عنوان شهر مسجدها هم شناخته می‌شود. دلیل این نامگذاری وجود مساجد قدیمی و تاریخی متعدد در آن است. برخی از این مساجد از قرن 17 میلادی به جا مانده و جلوه‌ای منحصر به فرد و تماشایی را پدید آورده‌اند.