باشگاه خبرنگاران/ زن میانسالی که قصد سلفی گرفتن بر فراز دره معروف «گرند کنیون» را داشت هرگز فکر نمی‌کرد که این آخرین عکس سلفی زندگی اش خواهد بود. «ماریا. اِ سالگادو لوپز» ۵۹ ساله اهل شهر اسکاتسدیل ایالت آریزونا بر اثر سقوط به پایین دره جانش را از دست داد.
در این حادثه که روز جمعه رخ داد این زن از ارتفاع ۳۰ متری به پایین سقوط کرد. در لحظه وقوع حادثه او به همراه خانواده اش در نزدیکی لبه جنوبی دره ایستاده بود و برای گرفتن عکس آماده می‌شد که ناگهان بر اثر از دست دادن تعادلش به پایین سقوط کرد. جسد این زن روز بعد از حادثه از پایین دره منتقل شد.
مرگ این زن میانسال دومین مرگ ثبت شده در این پارک در سال جدید میلادی به شمار می‌رود. در تاریخ ۲۶ ژوئن نیز یک زن دیگر نیز به علت گرمازدگی در این پارک جان باخته بود. «کاترین هویی» ۴۹ ساله که اهل شهر «دالی» در نزدیکی سان فرانسیسکو بود بر اثر گرمازدگی جانش را از دست داد. این در حالی که در سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۷ تن در دره گرند کنیون جان خود را از دست داده بودند. در سال ۲۰۱۹ نیز دست کم ۴ تن در این دره جان باختند. بطور متوسط سالیانه حدود ۱۲ تن در این دره جان خود را از دست می‌دهند که بسیاری از آن بر اثر گرمازدگی و قرارگرفتن در ارتفاع زیاد رخ می‌دهد. پارک ملی گرند کنیون، یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی در آمریکا به مشار می‌رود که تنها در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۶.۴ میلیون توریست از آن بازدید کردند.
گفتنی است؛ در ادامه ویدئویی دلهره آور از یکی از گردشگرانی را که از سقوط مرگبار از این دره جان سالم بدر برده مشاهده خواهید کرد.