روزیاتو/ ۱۵ کشور در جهان بیشترین تعداد میلیاردرها و، به تبع آن، ثروت موجود در جهان را در خود جای داده اند. بر اساس گزارش جامع میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۲۰ که بر اساس پردازش پایگاه های اطلاعاتی موسسه Wealth-X در سراسر جهان بدست آمده سه چهارم میلیاردرهای جهان در ۱۵ کشور زندگی می کنند. این کشورها در مجموع ۷٫۶ تریلیون دلار ثروت دارند که حددود ۸۰ درصد ثروت کلی میلیاردرهای جهان در سال گذشته را به خود اختصاص می دهد. تمامی کشورهای این فهرست به استثنای امارات متحده عربی شاهد افزایش تعداد میلیاردها و همچنین ثروت آن ها بوده اند. ایالات متحده با داشتن ۲۸ درصد از میلیاردرهای جهان و ۳۶ درصد از ثروت میلیاردها، در رتبه اول این فهرست قرار دارد. تعداد میلیاردهای جهان در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل با ۸٫۵ درصد افزایش مواجه بوده و ثروت کل آن ها نیز با ۱۰٫۳ درصد افزایش به ۹٫۴ تریلیون دلار رسیده است.


۱۵- سنگاپور
تعداد میلیاردرها: ۴۵ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۸۷ میلیارد دلار
سنگاپور یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است که جمع کل ثروت شخصی ساکنان آن فراتر از ۱ تریلیون دلار تخمین زده می شود. همچنین سنگاپور یکی از گران ترین و پرهزینه ترین شهرهای جهان برای زندگی به شمار می آید.

۱۴- کانادا
تعداد میلیاردرها: ۴۶ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۹۶ میلیارد دلار
تعداد میلیاردرها و افراد ثروتمند در کانادا به سرعت در حال افزایش است. ثروتمندترین خانواده های کانادایی به طور متوسط ۳ میلیارد دلار ثروت دارند که به اندازه ثروت کل سه استان در این کشور است.

۱۳- امارات متحده عربی
تعداد میلیاردرها: ۴۷ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۱۶۳ میلیارد دلار
امارات متحده عربی بیست و ششمین بازار بزرگ ثروت در جهان نیز هست (میزان ثروت کلی). دبی که صنایع بزرگ نفتی این کشور را در خود دارد خانه بیش از نیمی از میلیاردرهای اماراتی است.

۱۲- برزیل
تعداد میلیاردرها: ۵۰ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۱۶۲ میلیارد دلار
برزیلی ها در سال های اخیر دقت بیشتری در زمینه مدیریت ثروت خود داشته و همین موضوع باعث شده که در یک سال گذشته ثروت کلی میلیاردرهای این کشور با ۵ درصد رشد مواجه شده باشد. سائوپائولو بیشترین تعداد میلیاردرهای برزیلی را در خود جای داده است.

۱۱- ایتالیا
تعداد میلیاردرها: ۵۳ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۱۵۷ میلیارد دلار
علاوه بر داشتن ۵۰ میلیاردر، ایتالیا مقصد بسیاری از شخصیت های ثروتمند جهان نیز هست. در یکسال گذشته حدود ۱۳ درصد بر تعداد میلیاردرهای ایتالیایی افزوده شده است.

۱۰- فرانسه
تعداد میلیاردرها: ۶۰ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۲۱۹ میلیارد دلار
بسیاری از میلیاردرهای فرانسه ومانند برنارد آرنو، موسس و مدیرعامل LVMH، ثروت خود را از طریق فروش کالهای لوکس و دنیای مد و فشن بدست آورده اند.

۹- عربستان سعودی
تعداد میلیاردرها: ۶۲ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۱۵۲ میلیارد دلار
عربستان سعودی بخش زیادی از ثروت خود را از طریق فروش و صادرات محصولات نفتی بدست می آورد و سودآورترین شرکت نفتی جهان را در خود جای داده است.

۸- هند
تعداد میلیاردرها: ۸۷ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۳۱۴ میلیارد دلار
بر اساس آمار سال ۲۰۱۷، یک درصد از مردم هند ۷۳ درصد از ثروت کشور را در اختیار دارند که نشان از شکاف طبقاتی شدید در این کشور دارد. بمبئی بیشترین تعداد میلیاردرهای هند را در خود جای داده است.

۷- هنگ کنگ
تعداد میلیاردرها: ۹۶ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۲۸۰ میلیارد دلار
هنک کنگ برخی از گرانقیمت ترین املاک جهان را در خود دارد و میلیاردرهای این کشور در عمارت هایی چند ده میلیون دلاری زندگی می کنند. قیمت متوسط یک خانه در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ در حدود ۱٫۲۸ میلیون دلار بوده است.

۶- بریتانیا
تعداد میلیاردرها: ۱۰۰ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۲۱۷ میلیارد دلار

اگر چه ثروت میلیاردهای بریتانیا در سال گذشته در کل با افزایش اندک مواجه بود اما این میزان افزایش کمترین میزان رشد در میان ده کشور ابتدایی این فهرست است و به ماجرای برگزیت باز می گردد.

۵- سوییس
تعداد میلیاردرها: ۱۰۰ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۲۷۴ میلیارد دلار
ثروت میلیاردرهای سوییسی از نوآوری در این کشور و تبدیل کردن کالاهای خام به اقلام با ارزش مانند شکلات های گرانقیمت و جواهرآلات باکیفیت ناشی می شود.

۴- روسیه
تعداد میلیاردرها: ۱۱۴ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۳۹۰ میلیارد دلار
بیش از نیمی از میلیاردرهای روسی، از جمله لئونید میخلسون، ثروتمندترین میلیارد روسیه، در مسکو زندگی می کنند.

۳- آلمان
تعداد میلیاردرها: ۱۵۳ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۴۷۷ میلیارد دلار
میلیاردرهای آلمانی ثروت متوسط بسیار بالایی داشته و علیرغم ثروت زیاد اهل ریخت و پاش نیستند.

۲- چین
تعداد میلیاردرها: ۳۴۲ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۱٫۱ تریلیون دلار
در چین، میلیاردها عمدتاً ساکن شنژن و هانگژو هستند. بر اساس آمار رشد تعداد میلیاردهای چینی در دوران جنگ تجاری بین این کشور و ایالات متحده نیز ادامه داشته است.

۱-ایالات متحده
تعداد میلیاردرها: ۷۸۸ نفر
کل ثروت میلیاردرها: ۳٫۴ تریلیون دلار
ثروت میلیاردرهای آمریکایی از مجموع کل ثروت هشت کشور قبلی خود در این فهرست نیز بیشتر است. ۲۸ درصد از میلیاردرهای جهان ساکن ایالات متحده بوده و ۳۶ درصد از کل ثروت میلیاردرهای جهان را به خود اختصاص داده اند. شهرهای نیویورک سیتی، سانفرانسیسکو و لس آنجلس بیشترین میلیاردرهای کشور را در خود جای داده اند.